آموزش نصب و راه اندازی اینستاگرام

آموزش نصب و راه اندازی اینستاگرام

آموزش نصب و راه اندازی اینستاگرامآموزش

آکاایران: آموزش نصب و راه اندازی اینستاگرام

آکاایران: بخش نخست: نصب و راه اندازی اینستاگرام

 

۱ ـ قدم نخست دانلود و نصب نرم افزار اینستاگرام میباشد. برای دانلود این ابزار برای اندروید به اینجا و برای iOSبه اینجا مراجعه کنید. کاربران ویندوز فون همچنین می توانند در Store به دنبال برنامه اینستاگرام گشته و نسخهBeta را که البته امکانات کامل دارد، دانلود کنند.نیز با اینکه هنوز نسخه دسکتاپ برای این شبکه اجتماعی منتشر نشده، تعدادی از نرم افزارهای رایگان برای کار با اینستاگرام از روی دسکتاپ نیز وجود دارد همچون Gramblr اینجا.

 

۲ ـ قدم دوم ایجاد یک حساب کاربری برای کار با این شبکه اجتماعی است. برای این کار از داخل App بر دکمه Sign Up ضربه بزنید و نام کاربری، گذرواژه، شماره تلفن (اختیاری) و همچنین تصویری از خود را انتخاب و وارد کنید تا حساب کاربری شما ایجاد شود. همچنین در بخش About می توانید تعدادی اطلاعات شخصی از خود را نیز وارد کنید.

۳ ـ بعد از آن نیاز است، دوستان خود را در این شبکه اجتماعی پیدا کرده و به اصطلاح آن ها را Follow کنید. همچنین می توانید مخاطبین خود را از فیس بوک و توئیتر وارد کرده یا به سادگی نام آن ها را برای پیدا کردن و Follow وارد کنید. همچنین می توانید سایر افرادی که از دوستان شما نیستند، برای Follow کردن برگزینید. این کار باعث می شود، پست های این افراد در Newsfeed شما نمایش داده شود.

 

 

۴ـ ابزار Instagram Direct امکانی است که با بروزرسانی نوین به این شبکه اضافه شده و شما می توانید به وسیله آن ، پست های خود را برای نمایش به همه Follower ها یا تعدادی از آن ها کنترل کنید. برای این کار روی تب Direct ضربه بزنید و مخاطبانی که قصد به اشتراک گذاری پست با آن ها را دارید، انتخاب نمایید.

 

بخش دوم: استفاده از تب ها و گردش در اینستاگرام

۱ ـ گردش در تب Feed. در تب Feed قادر هستید که پست های ارسال شده توسط همه مخاطبین خود را مشاهده کنید. البته آن قسمتی که با شما نیز به اشتراک گذاشته شده است. تب Feed همان تبی است که با آیکون یک خانه نمایش داده شده است. همچنین می توانید با ضربه زدن بر دکمه Refresh پست هایی را که به تازگی ارسال می شود، ببینید.

 

 

۲ ـ استفاده از تب Popular. در این تب می توانید پست های ارسالی از سایر کاربرانی را ببینید که در جمع مخاطبین شما نیستند؛ اما از سوی جامعه کاربران اینستاگرام مورد توجه قرار دارند. این قسمت مربوط به پست هایی است که بیشترین Like را به خود اختصاص داده اند. آیکون این تب شبیه به یک ستاره است.

 

۳ ـ بررسی پست های ارسالی خود کاربر. در تب News هر اتفاقی که به شما مربوط باشد، نمایش داده می شود. هر بار که مخاطبی یکی از پست های شما را Like کند یا برای آن Comment بفرستد، یا به جمع Follower های شما بپیوندد، اطلاعات مربوط به آن در این تب نمایش داده خواهد شد. آیکون این تب شبیه آیکون یک Comment با یک قلب در وسط آن است.

۴ – پسند کردن و ارسال نظر برای پست های دوستان. اگر در حال مشاهده پست های مخاطبین خود در Newsfeed یا تب Popular هستید، می توانید این پست ها را پسند یا به اصطلاح Like کرده و برای آن ها نظر یا Comment ارسال کنید. برای Like کردن، کافی است دکمه ای با آیکون قلب را فشار دهید یا به سادگی دو بار پشت سر هم بر آن پست یا عکس ضربه بزنید. برای ارسال Comment نیز کافی است دکمه مربوط به آن را در کنار دکمه Like فشار دهید.
 

 

 

۵ ـ بررسی پروفایل کاربر. برای دیدن فهرست کاملی از پست های ارسالی خود و همچنین مروری برFollower ها و افرادی که شما Follow می کنید می توانید به تب پروفایل بروید. در این بخش میتوانید همچنین بخشی از اطلاعات خود را در پروفایل ویرایش کنید.

 

 

بخش سوم: ارسال تصویر به اینستاگرام

 

۱ـ انتخاب تصویر برای ارسال. برای ارسال عکس به اینستاگرام می توانید بر دکمه Share ضربه بزنید. این کار به شما اجازه می دهد تا عکاسی کرده و یا یک تصویر موجود بر روی حافظه را برای ارسال انتخاب کنید.

 

اگر لازم است تصویر مورد نظر را عکاسی کنید، بعد از کلیک روی Share کافی است روی دکمه ای که آیکون دوربین دارد ضربه بزنید. بعد از عکاسی تصویر مورد نظر بر دکمه Next ضربه بزنید.

 

 

اگر می خواهید تصویری از حافظه گوشی آپلود کنید، می توانید روی دکمه مربوطه ـ دکمه سمت چپ آیکون دوربین ـ استفاده و سپس عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس می توانید بر دکمه nextضربه بزنید.

 

 

۲ ـ ویرایش عکس. اینستاگرام قابلیت های ویرایشی چندانی ندارد. می توانید تصویر مورد نظر را بچرخانید، یک قاب به آن اضافه کنید، همچنین چندین فیلتر مختلف وجود دارد که می توانید یکی از آن ها یا ترکیبی از آن ها را برای تصویر مورد نظر خود انتخاب کنید. نکته آنکه قاب ها فقط در حالتی نمایش داده می شوند که شما یک فیلتر را بر عکس خود اعمال نمایید.

 

 

۳ ـ Tilt و Shift. امکان دیگر ویرایشی در اینستاگرام عبارت است از تمرکز بر بخش خاصی از تصویر، به ویژه اگر از دوربین های DSLR برای عکاسی استفاده کرده باشید. این گزینه می تواند نمای خاصی به تصویر شما ببخشد. آیکون مورد نظر برای این ویرایش در بالای صفحه و شبیه به یک قطره آب است.

 

 

۴ ـ افزودن اطلاعات یا Caption به تصویر. می توانید در قسمت بعد اطلاعاتی مختصر در مورد تصویر را به شکل متن به آن و همچنین سایر اطلاعات نظیر هشتگ ها برای جستجوی مورد تصویر و اطلاعات مکان جغرافیایی را در صورت لزوم به تصویر خود اضافه کنید.

 

 

همچنین در این بخش می توانید چنانچه لازم است، پست خود را بر شبکه های اجتماعی دیگر همچون فیس بوک یا توئیتر نیز به اشتراک بگذارید.

 

 

استفاده از اینستاگرام روی وب

 

در حال حاضر کاربران قادر هستند که از نسخه تحت وب این شبکه اجتماعی نیز استفاده نمایند و به همین ترتیب اقدام به ویرایش اطلاعات پروفایل خود، گشت و گذار در بین پست ها و ارسال پست کنید. برای استفاده از ابزار تحت وب این شبکه اجتماعی به آدرس Instagram. com مراجعه کنید.

.

منبع : mihantaz.com

تبلیغات