نگهداری از چاپگرها - قسمت دوم

مرور قسمت اول

در این قسمت به ادامه بررسی

نگهداری از چاپگرها - قسمت دوم

پرینتر

قدم ششم

صفحه چاپ شده را در مقابل تان گذاشته و با تصویر نمایش داده شده مقایسه کنید تا از یکسان بودن آنها با یکدیگر مطمئن شوید. از دکمه فلش دار برای مشخص کردن بهترین کادر چاپ شده در ستون A استفاده کنید (فقط عددی بین 3- و 7 را انتخاب کنید) و این کار را برای ستون های B تا E ادامه دهید. همین کار را برای ستون های F تا K نیز انجام دهید. اکثر نگهداری از چاپگرها - قسمت دوم

پرینت

قدم هشتم

پاک کردن غلتک های چاپگر یک فرآیند دو مرحله ای است. کار را با برداشتن تمام کاغذها از داخل مخزن آغاز کرده و سپس روی دکمه Roller Cleaning و پس از آن روی دکمه OK کلیک کنید. غلتک های چاپگر برای مدت کوتاهی به عقب و جلو خواهند چرخید و هنگامی که ایستادند، باید روی دکمه OK در صفحه نمایش کلیک کنید. هنگامی که پیام ظاهر شد، سه ورق کاغذ در چاپگر قرار داده و روی OK کلیک کنید. وقتی تمام کاغذها وارد چاپگر شدند، دو پیغامی که پشت سر هم ظاهر می شوند را تائید کنید تا کار تمیز کردن غلتک ها به پایان برسد. برخی از چاپگرها گزینه ای برای غلتک و صفحه زیرین ندارند اگر این حالت برای شما وجود دارد. می توانید به قدم بعدی بروید.

 

قدم نهم

در زمان چاپ اسنادی که بیش از دو  صفحه هستند، صفحات چاپ شده ممکن است به دلیل خشک نشدن جوهر موجود روی آنها، هنگامی که هنوز در چاپگر قرار دارند و افتادن صفحات دیگر روی آنها خراب شوند. این مسئله ممکن است موجب نشت جوهر به پشت صفحه و یا لکدار شدن خروجی شود. بسیاری از چاپگرها گزینه ای برای اضافه کردن زمان خشک شدن جوهر روی صفحات دارند. در نرم افزار مربوط به چاپگر Canon، این کار با کلیک روی دکمه Custom Settings قابل انجام است. نوار لغزنده را برای افزایش زمان خشک شدن جوهر، به سمت راست برده، روی دکمه Send و سپس دکمه OK به منظور ذخیره سازی تنظیمات کلیک کنید.

 

ماهنامه وب

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات