نحوه سرقت اطلاعات شما توسط نرم افزارهای جاسوسی
نحوه سرقت اطلاعات شما توسط نرم افزارهای جاسوسی

ضد جاسوس

- نرم افزار جاسوسی، برنامه ای است که روی هارددیسک سیستم شما قرار می گیرد و اطلاعاتی را در مورد شما و نحوه استفاه شما از کامپیوتر را برای بازاریاب ها و افراد سودجو ارسال می کند. در حالی که، معمولاً شما از این موضوع بی اطلاع هستید. تبلیغ افزارها، یکی از انواع نرم افزارهای جاسوسی هستند. این دسته از برنامه ها با استفاده از صفحات وب که شما آنها را مرور می کنید، سعی می کنند کالاهایی را که ممکن است برای شما مفید باشند، شناسایی کرده و تبلیغات آن محصولات را برای شما ارسال می کنند.

 

- استفاده از پیوندهایی که بین صفحات وب وجود دارند، ممکن است باعث ارسال و اجرای یک نرم افزار جاسوسی در سیستم شما شود. 

- اخطار در مورد برنامه هایی که شما خودتان آنها را درخواست و نصب کرده اید معمولاً هنگام دریافت برنامه یا هنگام نصب آن، در صفحه ای به نام Privacy Policy یا صفحه (قوانین حفظ حریم شخصی) نمایش داده می شود و همان گونه که می دانید این گونه صفحات اطلاعات قابل درکی را در اختیار شما قرار نمی دهند.

بیشتر نرم افزارهای جاسوسی در پوشه برنامه ها، به عنوان یک برنامه دیگر نصب می شوند. بعضی از نرم افزارهای جاسوسی نیز در رجیستری ویندوز ذخیره می شوند که در این صورت شناسایی آنها سخت می شود.

نحوه سرقت اطلاعات شما توسط نرم افزارهای جاسوسی

ویروس

- برنامه نرم افزار جاسوسی شروع به جمع آوری اطلاعات می کند. بعضی از برنامه ها نظیر Comet Cursor، کار خود را به جمع آوری اطلاعات محدود می کنند و به داده هایی که دسترسی به آنها باعث شناسایی برنامه می شود، کاری ندارند. اما بعضی از انواع نرم افزارهای جاسوسی ممکن است اطلاعات مربوط به تک تک کلیدهای صفحه کلید را که استفاده می کنید (شامل کلمات عبوری که شما جمع آوری می کنید و اطلاعات مربوط به تک تک اسناد و صفحات گسترده ای را که شما مشاهده می کنید و حتی در وب سایت هایی را که به آنها دسترسی دارید، جمع آوری کرده و حتی فایل های شما را به دنبال هرچیزی که شبیه به شماره کارت اعتباری باشد، جست و جو و شناسایی کنند. این گونه اطلاعات ممکن است در فایل هایی به نام کوکی ها ذخیره شده باشد،( اما وجود کوکی ها در کامپیوتر شما نشانه ای از وجود یک نرم افزار جاسوسی به حساب نمی آید.)

- فعالیت نرم افزارهای ضدجاسوسی تنها به زیرورو کردن داده های شما محدود نمی شود. نرم افزارهای جاسوسی تقریباً قادرند هر کاری را که کامپیوتر شما انجام می دهد، نیز انجام دهند. این برنامه ها می توانند به وب سایت های مورد علاقه شما وارد شده یا حتی صفحه پیش فرض مرورگر اینترنتی شما را تغییر دهند.

 

- نرم افزار جاسوسی با ایجاد یک کانال مخفی (یک پیوند اینترنتی مخفی در پس زمینه پردازش های کامپیوتر شما و ارتباط با کسی  که نرم افزار ضدجاسوسی را ایجاد کرده است.) اطلاعات دریافتی از کامپیوتر شما را برای طراح نرم افزار جاسوسی، ارسال می کند. اگر برنامه از نوع تبلیغ افزار باشد، در این صورت از اطلاعات دریافتی برای نمایش تبلیغاتی استفاده می کند که ممکن است برای شما جالب باشند.

 

- کوشش برای حذف نرم افزارهای ضدجاسوسی معمولاً ناموفق است. بعضی از نرم افزارهای جاسوسی، برنامه های سیالی مجزایی دارند که بعد از حذف برنامه، به سرعت مجدداً آنها را نصب می کند. حداقل حذف این گونه برنامه ها یا به اصطلاح uninstall کردن آنها باعث می شود برنامه ای که نرم افزار جاسوسی را به همراه آن دریافت کردید، نیز از کار بیفتد.

 

نحوه سرقت اطلاعات شما توسط نرم افزارهای جاسوسی

جستجو

در کمین کلیک

هر کلیک کاربران در اینترنت، توسط شبکه های بازاریابی و تبلیغاتی آنلاین پیگیری می شود تا انواع و اقسام تبلیغات آنلاین را به سمت آنها سرازیر کنند.
نحوه سرقت اطلاعات شما توسط نرم افزارهای جاسوسی

antivirus

سرقت های شیک!

یک! با توجه به پیش بینی شرکت های امنیت IT، سرقت اطلاعات محرمانه، در سال 2007 یکی از مهم ترین تهدیدات علیه کاربران اینترنت و رایانه خواهد بود. به همین منظور لابراتوارهای شرکت امنیتی پاندا، PANDALABS، نکاتی را برای ارتقای شرای...

منبع : tebyan.net

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات