نگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

نگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

پردازنده

اشاره :

حافظه اصلی سیستم (RAM) یکی از مهم ترین بخش های کامپیوتر است که معمولاً توجه کمی به آن می شود. پردازنده های امروزی بسیار سریع تر از حافظه ها هستند و معمولاً برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در حافظه باید زمانی را در انتظار بمانند.

در چنین مواقعی پردازنده در وضعیت بیکاری قرار می گیرد و هیچ گونه کاری انجام نمی دهد (البته در عمل هیچ گاه اتفاق نمی افتد). این موضوع سبب شده تا حافظه شبیه به یک گلوگاه شود و کارایی سیستم را تا حد زیادی محدود کند. بنابراین اگر بخواهید کارایی پردازنده سیستم محدود نشود باید حافظه ای سریع تر از پردازنده داشته باشید.

نگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

دوال چنل

با توجه به فنگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

مادربرد

ابتدا به بررسی سیستمی می پردازیم که از خصوصیت نگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

Dual Channel

حافظه اصلی رایانه وحجم آن

آن حافظه RAM (یا حافظه با دسترسی تصادفی) حافظه اصلی رایانه است که به عنوان یک مجموعه از نواحی کاری، هنگام استفاده از رایانه مورد استفاده قرار می گیرد. این حافظه فهرستی از دستورالعمل ها و داده هایی که رایانه روی آنها کار م...
نگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

motherboard

حافظه RAM پایدار؛ Memristor

این فن آوری همانند مغز انسان که مجموعه وقایعی را جمع آوری و درک می کند، به رایانه ها اجازه می دهد با درک الگوهای گذشته از اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند، تصمیم گیری کنند.
نگاهی به فناوری Dual Channel - قسمت اول

حافظه

مقایسه عملی 12 مدل حافظه DDR2 -...

به سراغ این قطعه حساس و در عین حال پرطرفدار رفتیم تا با بررسی دقیق دوازده مدل از حافظه های DDR2 800 (البته به جزء دو مدل) بازار ایران اطلاعات فنی مناسبی را در مورد قابلیت ها و مزایای این محصولات در اختیار شما قرار دهیم.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات