موفقیت در برنامه نویسی - خودآموز برنامه نویسی در 10 سال(2)
موفقیت در برنامه نویسی - خودآموز برنامه نویسی در 10 سال(2)

برنامه نویسی

- مرور قسمت اول

* به موفقیت در برنامه نویسی - خودآموز برنامه نویسی در 10 سال(2)

کد نویسی

* یادتان باشد که ما با کامپیوتر سر و کار داریم. بدانید که چقدر طول می کشد تا کامپیوترتان یک دستورالعمل را اجرا کند، یک کلمه را از حافظه واکشی کند (در هر دو حالت وجود و نبودش در کش)، کلماتی متوالی را از دیسک بخواند، یا به یک مکان از دیسک برود  (seek)(م: منظور نویسنده آشنایی با معماری کامپیوتر است. آقای Stroustrup خالق سی پلاس پلاس هم روی این نکته تاکید دارند)

 

* درگیر استاندارد سازی یک زبان شوید. حالا می تواند  ++ANSI C باشد یا استاندارد شخصی تان برای کدنویسی (مثلا این که برای تورفتگی از 2 فاصله استفاده کنید یا 4 تا) در هر حال یاد می گیرید که بقیه چه چیزهایی را در یک زبان دوست دارند و همینطور علت این دوست داشتن را.

 

با در نظر گرفتن این موارد ، این سوال پیش می آید که صرفا با مطالعه  کتاب چقدر می توانید یاد بگیرید. قبل از تولد اولین بچه ام ، تمام کتاب های "چگونه..." (How To…) را خواندم بودم و باز هم حس می کردم مبتدی ام. 30 ماه بعد (پس از تولد دومین فرزندم) دیگر سراغ کتاب هایم نمی رفتم؛ به جایش به تجربه  شخصی ام تکیه کردم که معلوم شد خیلی مفیدتر و مطمئن تر از هزاران صفحه کتاب هایی است که توسط متخصصین نوشته شده اند. آقای Fred Brooks در مقاله "No Silver Bullets" (2)  طرحی سه بخشی برای پیدا کردن بهترین طراحان نرم افزار مشخص کرد:

1- به طور سیستماتیک و هر چه زودتر طراحان برتر را مشخص کنید

2- یک مربی حرفه ای به آن ها اختصاص دهید تا مسئول و مراقب کار باشد

3- فرصت هایی را فراهم بیاورید که این افراد از طریق ارتباط و برانگیختن همدیگر ، رشد کنند

باشه ، بروید و ان کتاب جاوا را بخرید؛ احتمالا به دردتان بخورد ولی زندگی تان یا تخصصتان در کل در طول 24 ساعت ، روز یا حتی ماه تغییر چندانی نخواهد کرد.

 

1- نظر مترجم: با توجه امکانات زبان های امروزی، شاید برای این بخش بهتر باشد به نصیحت Don Syme خالق F# گوش کنیم که می گوید حتما Haskell,Prolog,F# , Python و سی شارپ را یاد بگیرید.

 

ترجمه: مهدی عسگری

تنظیم برای تبیان: ناظمی

موفقیت در برنامه نویسی - خودآموز برنامه نویسی در 10 سال(2)

سی شارپ

خودآموز برنامه نویسی در 10 سال - قسمت...

تو هر کتاب فروشی که بروید ، کلی کتاب می بینید که می خواهند در چند ساعت یا چند روز به شما کامپیوتر یا برنامه نویسی یاد بدهند (از ویندوز و اینترنت گرفته تا ویژوال بیسیک و جاوا و ...)
موفقیت در برنامه نویسی - خودآموز برنامه نویسی در 10 سال(2)

برنامه

کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنیم؟

زبان های برنامه نویسی نیز مانند زبان های گویشی انسان ها پویا هستند و مرتباً متحول می شوند. در این راستا برخی خود را با نیازهای روز تطابق داده و برخی نیز از این تحولات جا می مانند.
موفقیت در برنامه نویسی - خودآموز برنامه نویسی در 10 سال(2)

programming

آموزش جامع ویژوال #C

با توجه به درخواست های شما عزیزان برای آموزش c#، تصمیم به معرفی یک کتاب الکترونیکی گرفتیم که زبان برنامه نویسی c# را از مراحل مقدماتی تا پیشرفته به طور کامل آموزش داده است.

منبع : tebyan.net

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات