گردش خون با پرینتر

یک شرکت فعال در زمینه فناوری های پزشکی در سن دیگوی آمریکا در حال بررسی برای استفاده از تکنولوژی برای انجام عملیات گردش خون توسط نوعی دستگاه پرینتر است

گردش خون با پرینتر

گردش خون با پرینتر

هدف اولیه این طرح ساخت نوعی شریان مصنوعی کمکی برای کمک به پزشکان در جراحی های بای پس کرونر قلب است.

کیت مورفی مدیر اجرایی این شرکت به نشریه اینفورمیشن ویک گفت: «هدف نهایی ما استفاده از این روش در درمان بیماری های مختلفی است که علم پزشکی امروزی از ارائه درمان موثر در مورد آنها عاجز مانده است

(از جمله پیوند اعضا که به علت کمبود همیشگی اهدا کننده، همواره تعداد زیادی از بیماران در نوبت پیداشدن اهدا کننده مناسب هستند.)

فرد دیویس مدیر ارشد کمپانی انیوتیچ گفت: «ساخت همه سلول های ارگان های انسانی یکی از ایده آل های علمی است که البته امروزه نمی توانیم نام افسانه بر آن بگذاریم. با کمک این تلفیق هوشمندانه دانش و فناوری ما می توانیم به بهبود شرایط زندگی بشر کمک کنیم و درمان حیات بخشی را که این تکنولوژی برای ما فراهم می کند در خدمت انسا ن های سراسر جهان قرار دهیم.»

مورفی افزود: «دانشمندان و مهندسان می توانند از بیوپرینتر سه بعدی برای شبیه سازی اعضای بدن در ابعاد سه بعدی استفاده کنند و محققان خواهند توانست سلول های حیاتی را در چارچوب های مناسب به کار گیرند.

مثلا از آنها برای کمک به سیستم کلیوی یا اندام های مخاطی استفاده کنند و در نهایت این ایده می تواند توسط جراحانی که نیاز به بافت های انسانی دارد، مورد استفاده قرار گیرد و بهترین راه برای رسیدن به این هدف در اختیار داشتن تعداد زیادی بیوپرینتر توسط محققان است تا برای ساخت بافت های لازم مورد استفاده قرار گیرند.»

محققان ابتدا یک تصویر مقطعی از چیزی که قصد ساخت آن را دارند ترسیم می کنند و از آن مانند یک نقشه برای تولید سلول مورد نظر استفاده می کنند. تقریبا یک ساعت برای تولید هر محصول زمان نیاز است و سپس طی 24 تا 48 ساعت سلو ل های ساخته شده و سلول های عادی در هم ممزوج می شوند، در نهایت سلول های جدید هیچ تفاوتی با همتایان اصلی نخواهند داشت.

اورگانو تنها موسسه ای نیست که روی ساخت پرینترهای سه بعدی فعالیت می کند. محققان دانشگاه توکیو و شرکت تجاری «نکست» هم از پرینتر برای ساخت استخوان های مصنوعی برای استفاده در اعمال جراحی استخوان استفاده می کنند.

منبع : tebyan.net

تبلیغات