نو که اومد به بازار چی کار کنیم؟!


فارنت: اگر شما هم از جمله کسانی هستید که به تازگی یک رایانه شخصی یا لپ‌تاپ خریداری کرده‌اید، پیش از هرچیز به شما تبریک می‌گوییم و امیدواریم بتوانید نهایت استفاده را از آن ببرید، البته فراموش نکنید که رایانه شما چه به منظور انجام کارهای اداری، حسابرسی، سرگرمی و چه وب گردی و یا فعالیت‌های دیگر، مطمئنا در بدو خرید، آماده استفاده نیست.

نو که اومد به بازار چی کار کنیم؟! رایانه,سیستم عامل,آنتی ویروس

نو که اومد به بازار چی کار کنیم؟! رایانهاگر بخواهیم صریح‌تر صحبت کنیم، مقدماتی به منظور افزایش سطح ایمنی و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی وجود دارند که پیش از استفاده از رایانه باید آن‌‌ها را پیاده سازی کنید. اما این اقدامات کدامند؟

نجاتم بده: تهیه دیسک‌های نجات!

در برخی از رایانه‌ها به طور پیش فرض سی‌دی و یا دی‌وی‌دی‌هایی به منظور نصب مجدد نو که اومد به بازار چی کار کنیم؟! رایانه,سیستم عامل,آنتی ویروس

آنتی ویروسکنارم باش: نصب یک نرم‌افزار امنیتی!

پیش از اتصال به اینترنت، حال چه از طریق کابل و چه وای‌فای، از نصب یک نرم‌افزار دیواره آتش و یک نو که اومد به بازار چی کار کنیم؟! رایانه,سیستم عامل,آنتی ویروس

سیستم عامل در نظر گرفتن مرورگری جدید برای وبگردی

اگر از جمله افرادی هستید که وب‌گردی یکی از استفاده‌های مهم رایانه شما را تشکیل می‌دهد، سعی کنید از مرورگری جایگزین برای وبگردی استفاده کنید.

مرورگرهای خوبی مانند موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم، اپرا می‌توانند امنیت وبگردی شما را افزایش دهند. در صورت نصب یک مرورگر جایگزین، بازهم به‌روز رسانی دائمی مرورگر پیش‌فرض موجود بر روی رایانه خود را فراموش نکنید تا با این روش، از حمله بدافزارها با سوء‌استفاده از رخنه‌های موجود در مرورگر جلوگیری به عمل آورید.

آپ تو دیتم کن: به‌روز رسانی نرم‌افزاری!

بعد از اتصال به اینترنت و پیش از آغاز وبگردی، حتما سیستم عامل خود را به‌روز رسانی کنید ( این به‌روز رسانی شامل مرورگر پیش‌فرض شما نیز می‌شود.) در صورت نصب نرم‌افزارهایی مانند Adobe Acrobat Reader و دیگر نرم‌افزارهای پخش فایل‌های صوتی، تصویری، به‌روز رسانی آن‌ها را در اولویت قرار دهید.

علاوه بر این همواره افزونه‌های نصب شده بر روی مرورگر خود مانند Adobe Flash, Adobe Shockwave, Java, QuickTime و نرم‌افزارهایی مانند Real Player را به روز نگاه دارید.

حفره‌های امنیتی ممکن است در هر نرم افزار موجود بر روی رایانه شما وجود داشته باشند و به روز رسانی دائم این نرم افزارها می‌تواند خطر آلوده شدن رایانه شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

حرف اول و آخر!

اگر چه ممکن است بعد از خرید رایانه یا لپ تاپ جدید، ذوق و شوق استفاده از یک سیستم جدید، توجه شما را به خود معطوف کند اما انجام مراحل پنج‌گانه بالا می‌تواند امنیت کلی رایانه شما را در هنگام اتصال به اینترنت افزایش دهد.

ایجاد یا یافتن دیسک‌های نجات و قرار دادن آن‌ در مکانی امن برای استفاده در مواقع ضروری، نصب نرم افزارهای امنیتی مانند دیواره آتش، آنتی ویروس و برنامه‌هایی از این دسته، آن‌هم پیش از اتصال به اینترنت، حذف برنامه‌های اضافی موجود بر روی رایانه که ممکن است موجبات کاهش سرعت کلی رایانه شما و یا نمایش پیغام‌های مختلف بر روی صفحه نمایش را باعث شوند و استفاده از مرورگری جایگزین و نهایتا به روز رسانی کامل سیستم عامل و نرم افزارهای نصب شده بر روی رایانه شما مقدماتی ضروری برای استفاده از رایانه و افزایش ایمنی شما هستند که باید به طور جدی به انجام آن‌ها بپردازید.


همچنین بخوانید : بازار کار برنامه نویس ها در وب
گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
گردآوری توسط بخش مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات