مصوبه جدید تغییر قیمت اینترنت اعلام شد

مصوبه جدید تغییر قیمت اینترنت اعلام شد

مصوبه جدید تغییر قیمت اینترنت اعلام شد مصوبه جدید تغییر قیمت اینترنت اعلام شد

آکاایران: مصوبه نوین تغییر قیمت اینترنت اعلام شد

آکاایران: خبرگزاری مهر: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درحال بررسی طرحی است که براساس آن نرخ اینترنت کاربران به ازای حجم دانلود دریافتی محاسبه شود و فروش حجمی اینترنت از سوی شرکتهای اینترنتی به ازای هر گیگابایت دانلود، نرخ مشخصی داشته باشد.

حسن رضوانی – معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه این نرخ های نوین اینترنت حداکثر تا دوماه آینده اعلام می شود، تصویب این تعرفه ها را با هدف امکان نظارت بر فروش حجمی اینترنت عنوان کرد.

وی با تاکید براینکه مصوبه قیمت و تعرفه اینترنت حجمی برای رفع پاره ای از اشکالات از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به معاونت صدور مجوز رگولاتوری ارجاع داده شده است، ادامه داد: با رفع این اشکالات این طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی و پیش بینی می شود که حداکثر تا دو ماه آینده تصویب نهایی شود.

رضوانی تفاوت این مصوبه را با مصوبه تعرفه های فعلی اینترنت مربوط به فروش حجم دانلود از سوی شرکتهای اینترنتی برشمرد و گفت: تاکنون فروش حجمی اینترنت قیمت و تعرفه قانونی مشخصی نداشت اما با این مصوبه در فروش حجمی اینترنت وحدت رویه ایجاد شده و کاربر به راحتی می تواند محاسبه کند که چه مقدار اینترنت مصرف کرده و چه مبلغی را باید بپردازد.

.

منبع : gahar.ir

تبلیغات