حسگر اثرانگشت Galaxy Note 9 در داخل صفحه نمایش تعبیه نخواهد شد.
حسگر اثرانگشت Galaxy Note 9 در داخل صفحه نمایش تعبیه نخواهد شد.

حسگر اثرانگشت Galaxy Note 9 در داخل صفحه نمایش تعبیه نخواهد شد.galaxy note 9

آکاایران: حسگر اثرانگشت Galaxy Note 9 در داخل صفحه نمایش تعبیه نخواهد شد.

آکاایران: اکتبر سال گذشته بود که خبری در مورد Galaxy Note 9 منتشر شد. در این خبر گفته شده بود، این محصول به حسگر اثرانگشت درون صفحه نمایش، مجهز خواهد بود و در پاییز سال ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد.

امروز خبری نوین از کشور کره که محل استقرار سامسونگ نیز هست، مبنی بر عدم استفاده ی Galaxy Note 9 از حسگر تعبیه شده در صفحه نمایش این گوشی، منتشر شده است. گفته شده پروژه ای که قرار بوده با آن حسگر اثرانگشت درونی به Note 9 اضافه شود، اخیرا متوفق شده است. به نظر می رسد سامسونگ، حسگر اثرانگشت را برای بار دیگر پشت این پرچمدار قرار دهد.

چند تامین کننده طی دو سال گذشته بر روی سنسورهای زیر صفحه نمایش برای محصولات سامسونگ، کار می کرده اند. اما به موفقیت رساندن این فناوری به علت مشکلات فنی باز هم به تاخیر افتاده است. منابعی که در این بخش از صنعت حضور دارند اعلام کرده اند که دقت و دوام سنسورهای درون صفحه نمایش هنوز با سنسورهای عادی قابل مقایسه نیست.

حسگر اثرانگشت Galaxy Note 9 در داخل صفحه نمایش تعبیه نخواهد شد.

موبایل


دقت در تشخیص اثرانگشت زمانی به دست می آید که از یک سنسور نوری استفاده شود. حال زمانی که این سنسور درون یک صفحه نمایش جای بگیرد و ورودی آن از طریق یک صفحه نمایش نیمه شفاف OLED باشد، در صورت استفاده از نوع خازنی مشکلاتی در مورد دوام این سنسور به وجود می آید. به این علت که این سنسور در بالاترین سطح (کمترین فاصله هنگام برخورد غیر مستقیم با انگشت) صفحه نمایش، باید قرار بگیرد.
سنسورهای فراصوت (Ultrasonic) هیچ یک از این مشکلات را ندارند اما قیمت بالایی دارند. همچنین ظاهرا در صورت استفاده از آن ها نیز مشکلاتی ممکن است وجود داشته باشد که قبل از استفاده گسترده باید رفع شوند.  همچنین مدت زمانی که طول می کشد این سنسورها، اثر انگشت را تشخیص بدهند، بیشتر از حسگرهای معمولی است.

شرکت های سامسونگ ال اس آی، سیناپتیکس، کوالکام، IGES TEC تایوان و Beyond Eyes کره حنوبی در حال کار بر روی توسعه چنین سنسورهایی با استفاده از تکنولوژی هایی که توضیح داده شد، هستند. امید است که تا سال بعد تمامی مشکلات مربوط به سنسورهای زیر صفحه نمایش حل گردد و شاهد استفاده گسترده از این فناوری در محصولات مختلف باشیم.
در حال حاضر تنها تلفن هوشمند مجهز به اسکنر زیر صفحه نمایش، که به صورت رسمی معرفی شده است، X20 Plus UD ساخت شرکت چینی ویوو (Vivo) است. این گوشی به سنسور نوری ساخت سیناپتک تجهیز شده است.
نظر شما در مورد حسگرهای اثر انگشت درون صفحه نمایش چیست؟. به نظر می رسد در صورت استفاده از این نوع حسگرها، امکان ساخت گوشی هایی با نسبت صفحه نمایش به بدنه ی بالاتر عملی تر شود. دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات