گوگل بیش از ۶۰ بازی را از فروشگاه خود حذف کرد | توضیحات تکمیلی در این باره
گوگل بیش از ۶۰ بازی را از فروشگاه خود حذف کرد | توضیحات تکمیلی در این باره

گوگل بیش از ۶۰ بازی را از فروشگاه خود حذف کرد

آکاایران: گوگل بیش از ۶۰ بازی را از فروشگاه خود حذف کرد | توضیحات تکمیلی در این باره

آکاایران: گوگل به تازگی و پس از اینکه شرکت امنیتی چک پوینت (Check Point) یک برنامه مخرب را یافت کرد که به کودکان تصاویر مستهجن را نشان می دهد، بیش از ۶۰ بازی را فروشگاه پلی استور (Play Store) خود حذف کرده است. برخی از این بازی ها بیش از یک میلیون بار دانلود شده بودند که از جمله آن ها می توان به بازی هایی نظیر Five Nights Survival Craft و McQueen Car Racing Game اشاره داشت که بر پایه شخصیت های سری انیمیشی Cars «ماشین ها» استودیوی پیکسار هستند.

این برنامه مخرب که Adult Swine نام دارد و شرکت چک پوینت ابراز داشته که تبلیغاتی نامناسب و پورنوگرافی را نمایش می دهد، تلاش می کند تا کاربران را به نصب برنامه های امنیتی جعلی ترغیب سازد و برای دریافت خدمات بیشتر، در آن ها ثبت نام کنند. سخنگوی گوگل در این زمینه به Financial Times گفته است که:

ما این برنامه ها را از پلی استور حذف کرده و حساب کاربری توسعه دهندگان آن ها را هم بسته ایم و همچنان به هشدار دادن به کسانی که این برنامه ها را نصب کرده اند، ادامه می دهیم. از کمکی که چک پوینت به منظور حفظ امنیت کاربران کرد، قدردانی می کنیم.

پس از اینکه کدهای مخرب بر روی گوشی شما نصب شد، منتظر می ماند تا کاربر قفل تلفن خود را باز کند و سپس فعالیت های مخرب خود را شروع می کند. شرکت امنیتی چک پوینت همچنین اعلام کرده است که این برنامه مخرب آیکون خود را از گوشی کاربر حذف می کند تا امکان پاک شدنش از کاربر سلب شود.

برخی از برنامه ها هم یک اطلاعیه به کاربر نشان می دهد که در آن گفته می شود که تلفن او ویروس گرفته و آن ها را به لینکی مخرب به یک برنامه امنیتی جعلی ارجاع می دهند. برخی آگهی هایی هم که در این بازی ها نمایش داده می شود، تلاش می کند تا با فریب دادن کاربران مبنی بر برنده شدن یک جایزه، شماره تماس آن ها را دریافت کنند.

گوگل دارای یک ویژگی ایمنی به نام Google Play Protect است که پس از نصب برنامه ها در تلفن همراه، آن ها را بررسی می کند و در صورت حاوی بودن برنامه ای مخرب، از نصبشان مانع می شود. گوگل با انتشار بیانیه ای به وب سایت The Verge اظهار داشته که در فروشگاه پلی استور شاهد دسته بندی «خانوادگی» هستیم که محتوای مناسب کودکان را به والدین نمایش می دهد. همچنین Family Link برنامه ای است که این امکان را به والدین می دهد تا بر روی فعالیت فرزندان خود نظارت کنند و مشخص سازند که آن ها قادر به استفاده از چه برنامه هایی خواهند بود. گوگل همچنین یادآور شد که به صورت دستی تبلیغات را بررسی می کند و دارای بلوک های دسته بندی دقیقی است که اطمینان حاصل شود که کودکان تجربه امنی دارا باشند.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات