وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند

وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند

وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند هارد دیسک

آکاایران: وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند

آکاایران: جدیدترین هارد دیسک خانواده الترا استار معرفی شد

وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند

وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند

هارد 14 ترابایتی

شرکت وسترن دیجیتال از تازه ترین محصول خود برای ذخیره داده های حاصل از پردازش دیتا با ظرفیت 14 ترابایت رونمایی کرد. عمر این هارد 2.5 میلیون ساعت است و سرعت انتقال اطلاعات در آن 233 مگابایت در ثانیه است.

با پیشرفت سیستم های محاسباتی و افزایش کارایی آن ها، تقاضا برای در اختیار داشتن فضای ذخیره کافی به منظور ذخیره نتایج حاصل از پردازش داده ها در حال افزایش است. ترندها و پیشرفت های نوظهور در فناوری ذخیره سازها شاهد معرفی فناوری های نوین و نویدبخش مبتنی بر مغناطیس بوده است که از جمله آن ها می توان به فناوری MAMR مربوط به شرکت وسترن دیجیتال اشاره کرد. با این فناوری باید منتظر هارد دیسک هایی با ظرفیت 40 ترابایت در آینده ای نزدیک باشیم.

اما تا آن زمان و با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه فناوری های مبتنی بر پلاتر به دست آمده می توان به آن اطمینان داشت، چون هم قابل اعتماد هستند و هم پایدار و باثبات.

شرکت وسترن دیجیتال به تازگی شروع به عرضه هاردهای 14 ترابایت از خانواده "الترا استار HS14" کرده است. چگالی سطحی این هارد برابر با 1034GB/in2 است. این میزان از چگالی نتیجه بهره گیری از فناوری SMR است. یعنی این که میزان کارایی در دوباره نویسی در سکتورها در مقایسه با سایر هاردهایی که از این فناوری خاص استفاده نمی کنند تا حدودی کاهش یافته است.

سرعت چرخش هارد دیسک های مبتنی بر هلیوم 7200RPM و کش آن ها 512 مگابایت است. علاوه بر این، هارد الترا استار HS14 از فناوری های متعدد دیگری هم برخوردار است که موجب افزایش اطمینان پذیری و طول عمر آن می شود. 

به گفته شرکت سازنده، عمر این هارد 2.5 میلیون ساعت و دارای 5 سال ضمانت است. اینترفیس های موجود این هارد SATA 6 GB/s و SAS 12 GB/s هستند و سرعت انتقال دیتا در آن ها 233 مگابایت در ثانیه است.

وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می کند

هارد ظرفیت بالا

.

منبع : shabakeh-mag.com

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات