انتخاب یک ماوس و کیبورد و یک عمر زندگی

 انتخاب یک ماوس و کیبورد و یک عمر زندگی

انتخاب یک ماوس و کیبورد و یک عمر زندگی -آکا انتخاب یک ماوس و کیبورد و یک عمر زندگی -آکا

آکاایران: انتخاب یک ماوس و کیبورد و یک عمر زندگی

آکاایران: به گزارش آکاایران: نباید به آسانی و فاقد شناخت از کنار این موضوع رد بشویم، پای یک عمر زندگی در میان است. این جمله علاوه بر این که قبل از ازدواج کاربرد دارد، قبل از خرید بعضی از ابزارهای دیجیتالی هم به درد می خورد. مسلما همان طوری که در هفته های گذشته هم گفتیم در زمانی که تصمیم به خرید ابزارها و وسایل دیجیتالی می گیرید، باید حساسیت بیشتری به خرج دهید تا بعد از خرید پشیمان نشوید.

 

در این هفته شما را برای خرید ماوس و کیبورد راهنمایی می کنیم. ممکن است که شما قطعات سخت افزاری دیگر رایانه تان را مجبور شوید که هر چند وقت یک بار عوض و قطعات جدیدتری را استفاده کنید اما در مورد ماوس و کیبورد قضیه این گونه نیست و اگر انتخاب اولیه خوبی داشته باشید می توانید سال ها از این ابزارها استفاده کنید، فاقد این که نیاز به تعمیر یا تعویض آن ها داشته باشید.

 

 

● سلامتی مان هم مهم است

 

اگر زیاد با رایانه کار می کنید و مدام دست تان روی ماوس است یا دائما در حال تایپ کردن هستید، باید بدانید که اگر ماوس و کیبوردی سازگار با دست های تان نداشته باشید، ممکن است که آسیب جدی به مچ دست ها یا انگشتانتان وارد شود. به تازگی ماوس ها و کیبوردهای جدیدی طراحی شده اند که این نکات را در نظر گرفته اند.

 

به طور مثال در کیبوردهای ارگونومیک کلیدهایی وجود دارند که به نسبت دکمه های صفحه در جایگاه پایین تری قرار دارند و این کلیدها بیشتر توسط انگشتان میانی فشرده می شوند و کلیدهایی هم به صورت برجسته تر برای انگشتان کوچک تر طراحی شده اند. اگر از این دسته از کیبوردها استفاده کنید، فشاری که به مچ دست و انگشتانتان در حین تایپ کردن وارد می شود، بسیار کمتر خواهد شد. البته با تمامی این حرف ها، خرید ماوس و کیبورد تا حد زیادی شخصی است و ممکن است، ماوسی که برای یک فرد مناسب است، به درد فرد دیگری نخورد به همین خاطر خوب است که قبل از خرید حتما ماوس و کیبورد را تست کنید.

 

● امان از سیم های اضافی

تا به حال شده است که به دلیل سیم های اضافی که اطرافتان قرار دارد و مربوط به ابزارهای دیجیتالی تان است، کلافه شوید؟ بعضی از این سیم ها را می توانید به آسانی حذف کنید. به طور مثال در زمانی که قصد خرید ماوس یا کیبورد دارید بهتر است که نوع بی سیم آن ها را انتخاب کنید. با این کار می توانید در هر زمانی که دوست داشتید، به راحتی کیبورد یا ماوس خود را جا به جا کنید. ترجیحا از ماوس و کیبوردهایی استفاده کنید که دارای یک مارک هستند تا سازگاری بهتری با هم دارا باشند و در کارهای تان مشکلاتی مانند تاخیر در حرکت روی صفحه نمایش یا کند بودن دکمه ها در زمان تایپ به وجود نیاید.

 

ابزارهای بی سیم علاوه بر این که سبک تر هستند، نسبت به نوع سیم دار ساختار ظریف تری هم دارند. اما اگر وابستگی شدیدی به استفاده از میز کار دارید و جای سیستم تان همیشه ثابت است و علاوه بر این موارد دوست ندارید که هزینه زیادی را برای خرید ابزارهای جانبی صرف کنید، می توانید از انواع سیم دار این ابزارها استفاده کنید.

 

 

● ماوس های لیزری، نوری، توپی

 

ماوس های توپی را که خدا بیامرزد. اگر به خاطر داشته باشید درون ماوس یک توپ سنگین و کوچک بود که کلی هم پرز و خاک برای مان جمع می کرد و بعد از مدت کوتاهی هم دیگر کار نمی کرد. بعد از ماوس های توپی، ماوس های نوری از راه رسیدند که بسیار بهتر بودند و دقت بیشتری داشتند، اما مشکلی که داشتند این بود که روی هر سطحی کار نمی کردند و نیاز به سطوح صاف و کم اصطکاک داشتند.

 

در یک کلام باید بگوییم که ماوس های لیزری از همه بهتر هستند و طول عمر بیشتری دارند. این دسته از ماوس ها با سطوح به آسانی سازگار می شوند و دقت بالایی دارند. تمامی ماوس هایی که به تازگی برای انجام کارهای دقیق تولید می شوند، لیزری هستند و جالب است که بدانید در ساختار داخلی این دسته از لیزر برای انعکاس همه تصاویر روی دوربین ماوس استفاده می شود.

 

● بازی و مدیا

خجالت نکشید، این خصوصیت برای همه ما مهم است، اصلا مگر می شود که رایانه بخریم و با آن بازی نکنیم؟ مگر رایانه کاربرد دیگری هم به جز بازی دارد! اگر شما هم از گیمرهای حرفه ای هستید و به بازی های رایانه ای علاقه دارید، در هنگام خرید ماوس و کیبورد هم آن را به خاطر داشته باشید. باید بدانید که امروزه کیبوردها به دو دسته برای کاربردهای بازی و مدیا تقسیم شده اند. در هر نوع از این دو مدل کلیدهای اضافی به کلیدهای عادی کیبورد اضافه شده است که بسته به نوع علاقه و نیاز کاربران طراحی شده اند.

 

به طور مثال از میان این کلیدها می توان به دکمه های اضافی برای ارسال برنامه ها، تنظیم صدا، کلیدهای مخصوص بازی اشاره کرد که با توجه به نوع کیبورد تعداد آن ها متغیر خواهد بود. پس خوب است که کیبوردی را انتخاب کنید که بیشتر نیازهای تان را پاسخگو باشد. علاوه بر کیبورد، باید بدانید که برای افراد بازی دوست، ماوس های ویژه ای هم طراحی شده است.

 

 

شاید کیبوردهای بازی شبیه به کیبوردهای معمولی باشند و فقط چند دکمه اضافی روی آن ها وجود داشته باشد. اما ماوس هایی که مخصوص بازی طراحی شده اند، بسیار متفاوت با ماوس های معمولی هستند. ماوس های بازی حساسیت و دقت بسیار بالایی دارند و به همین خاطر هم بسیار گران تر از ماوس های عادی هستند. این دسته از ماوس ها را فقط به افرادی پیشنهاد می کنیم که به بالاترین دقت ماوس برای انجام بازی های شان نیاز دارند و خیلی زیاد بازی می کنند، در غیر این صورت با خرید یک ماوس عادی، کمتر هزینه کنید.

گردآوری و تنظیم:گروه علم و فن آوری آکا ایران
.

منبع :

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات