اطلاعات جدیدی از عملکرد و قابلیت تراشه های سری اسکای لیک اینتل منتشر شد -
آکایران :/section>

پس از انتشار اخبار جسته و گریخته در مورد نسل ۶ تراشه های اینتل، حال با افشای شماری از اسلاید ها می توان دید بهتری را نسبت به توانایی تراشه های اسکای لیک (Skylake) داشت. با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران : انتشار شماری از اسلاید های مربوط به توضیحات فنی و قابلیت های تراشه های نسل ششم اینتل یا همان اسکای لیک، اطلاعات جدیدی را در خصوص این تراشه ها در اختیارمان قرار داده است. از میان قابلیت ها و ویژگی های نسل جدید تراشه های اینتل می توان به کاهش مصرف انرژی و بهبود اتصال بی سیم و عملکرد بهتر در زمان اجرای بازی ها اشاره کرد. اینتل مدعی است که تراشه های نسل ششم از طریق بهبود مدیریت حافظه و عملکرد بهتر قادرند تا در زمان اجرای بازی ها تا ۵۰ درصد کیفیت بهتری را در پردازش سه بعدی بازی ها از خود به نمایش بگذارند. مطمئنا پیشرفت در زمینه ی پردازش گرافیکی می تواند خبر بسیار خوشحال کننده ای قلمداد شود، چراکه نسل های پیشین محصولات اینتل عملکرد چندان درخشانی را از نظر گرافیکی به نمایش نگذاشته بودند.

مصرف انرژی نیز بسیار بهبود یافته است. یقینا کاهش ۳۰ درصدی مصرف باتری امری است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد، چراکه با کاهش ضخامت گجت های تولید شده حجم باتری مورد استفاده نیز کاهش می یابد که این موضوع به دلیل باریک تر شدن فرم فکتور گوشی امری اجتناب ناپذیر است، از این رو کاهش مصرف انرژی به این میزان می تواند بسیار چشم گیر باشد.

اطلاعات جدیدی از عملکرد و قابلیت تراشه های سری اسکای لیک اینتل منتشر شد -

اسکای لیک

آکاایران: اطلاعات جدیدی از عملکرد و قابلیت تراشه های سری اسکای لیک اینتل منتشر شد

از جمله ی اطلاعات دیگری که می توان از اسلایدها برگرفت، پشتیبانی از دوربین با رزولوشن 4K یا چهار دوربین فول اچ دی است. همچنین تراشه های نسل ششمی اینتل قادرند تا از دو دوربین مجهز به فناوری RealSense پشتیبانی کنند. پشتیبانی از سنسور های لمسی نیز به قابلیت های این تراشه ها اضافه شده تا تجربه ی عملکرد بهتری را در مورد گجت های مجهز به صفحات نمایش لمسی به کاربران القا کند.

اطلاعات جدیدی از عملکرد و قابلیت تراشه های سری اسکای لیک اینتل منتشر شد -

برادول

در مقایسه با پردازنده های سری برادول، سرعت پردازشی ۱۲ درصد در پردازنده های اسکای لیک افزایش یافته که این موضوع در مورد پردازنده ی گرافیکی بین ۱۶ تا ۴۱ درصد است.

البته برای اطلاع دقیق از صحت اطلاعات ارائه شده توسط این اسلایدها باید به انتظار عرضه ی تراشه های اسکای لیک به بازار باشیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟

حسین خلیلی صفا

منبع : اطلاعات جدیدی از عملکرد و قابلیت تراشه های سری اسکای لیک اینتل منتشر شد -

اینتل

گردآوری توسط بخش ترفندهای سخت افزار سایت آکاایران
تبلیغات