پیام رسان واتس اَپ قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای را برای همه ی کاربران خود فعال کرد
پیام رسان واتس اَپ قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای را برای همه ی کاربران خود فعال کرد

پیام رسان واتس اَپ قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای را برای همه ی کاربران خود فعال کرد - آکاwhatsapp

آکاایران: پیام رسان واتس اَپ قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای را برای همه ی کاربران خود فعال کرد

آکاایران: پیام رسان معروف WhatsApp که بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر دنیار دارد، و توسط شرکت فیسبوک پشتیبانی می شود، قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای را برای ورود کاربر به حساب کاربری خود را منتشر کرد. قابل ذکر است، که این ویژگی در نسخه ی بتا یا اولیه این اپلیکشن در سال گذشته میلادی عرضه شده بود.

به گزارش آکاایران: واتس اَپ در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرد، که در حال بررسی و تست قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای برای ورود کاربران به سیستم در نسخه ی بتا می باشد. این ویژگی این امکان را به کاربران می دهد، که با یک لایه امنیتی اضافی تر وارد سرویس شوند.

قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای کاربر، توسط این برنامه یک ویژگی اختیاری می باشد. کاربر با استفاده از این قابلیت می تواند یک لایه اضافی امنیتی را به حساب کاربری خود اضافه کند. اگر شما از اپلیکیشن پیام رسان واتس اَپ استفاده می کنید و می خواهید این ویژگی را برای حساب کاربری خود فعال کنید، کافی است که آدرس Settings > Account > Two-step verification را طی کنید و این قابلیت را فعال سازی کنید. راستی می دانید، که قسمت تنظیمات برنامه در کجا قرار دارد؟

با یک بار روشن کردن این ویژگی، کاربران مجبور خواهند بود، که هر بار یک رمز عبور ۶ رقمی را وارد کنند. سپس در مرحله ی بعد شماره تلفن کاربر دوباره در اپلیکیشن واتس اَپ ثبت خواهد شد. بنابراین به عنوان مثال اگر کاربر تلفن همراه خود را تغییر داده و یا دستگاه تلفن جدیدی دریافت کند، این قابلیت همان شماره و سیم کارت را در خود نگهداری خواهد کرد. کاربر برای ورود به حساب کابری باید رمز عبور خود را به خاطر داشته باشد و اگر در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کنید، برای ورود به حساب کاربری این اجازه را دارید که قابلیت اعتبار سنجی دو مرحله ای را غیر فعال کنید.

اگر چه نیازی نیست شما در هر بار ورود به حساب کاربری خود در اپلیکیشن واتس اَپ رمز عبور خود را وارد کنید. در این حالت برنامه به طور فواصل معین (مثلاً هر هفت روز یک بار) سوال مربوط به رمز عبور را از شما خواهد پرسید. تکرار این امر کمک می کند؛ تا شما رمز عبور خود را به خاطر بسپارید.

.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات