سومین لیگ بازی های رایانه ای ایران | با حضور نزدیک به 7000 نفر آغاز شد
لیگ بازی های رایانه ای ایران

با حضور نزدیک به 7000 نفر آغاز شدسومین لیگ بازی های رایانه ای ایران

آکاایران: سومین لیگ بازی های رایانه ای ایران، با حضور تقریبا 7000 نفر آغاز شد

آکاایران: به گزارشی از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران، سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای به عنوان بزرگ‌ترین مسابقات تاریخ بازی‌های رایانه‌ای، با حضور تقریبا 7000 بازیکن زن و مرد، صبح روز 13 شهریور در مجموعه ی برج میلاد تهران آغاز شد تا رکورد تعداد کل شرکت‌کنندگان در مسابقه‌ی بازی‌های ایرانی شکسته شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سومین دوره ی لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران از دیروز تا 23 شهریورماه در حالی در مجموعه ی برج میلاد آغاز شد که با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان به حوزه ی بازی‌های رایانه‌ای روبرو شده است. در این رقابت‌ها، 6905 نفر به رقابت خواهند پرداخت که حدود 10 درصد از این شرکت کنندگان زن هستند. این نخستین بار است که بانوان از یک مسابقه بازی‌های رایانه‌ای، چنین استقبال گسترده‌ای می‌کنند.
به گزارش آکاایران: گستره‌ی جغرافیایی شرکت کنندگان نیز بسیاری از شهرهای ایران را شامل می‌شود و بازیکنان از سراسر ایران، از جمله از خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان، گیلان، یزد، آذربایجان و کرمان در این مسابقات حضور یافته‌اند. 
بازی‌های PES 2017 و FIFA 2017 در دو کنسول playstation 4 و xbox 360، بازی Clash Royale و بازی ایرانی Quiz of Kings برای گوشی‌های هوشمند و بازی Counter Strike Global Offensive  برای PC، رشته‌های سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران هستند.
یک میلیارد ریال برای قهرمانان سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در نظر گرفته شده است. این رقابت‌‌ها همچنین به عنوان مسابقات انتخابی جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی پاریس ESWC محسوب شده و قهرمان رشته ی Clash Royale آبان ماه به فرانسه اعزام خواهد شد.
بازی ایرانی Quiz of Kings نیز پرطرفدارترین و رقابتی‌ترین رشته ی سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران شده است و بدین ترتیب جایزه ی ویژه ی این مسابقات به قهرمان این رشته تعلق خواهد گرفت. 2405 نفر شامل 628 زن و 1777 مرد برای رقابت در رشته ی Quiz of Kings ثبت‌نام کردند و در نتیجه یک دستگاه خودرو 206 به عنوان جایزه ی ویژه ی مسابقات به قهرمان این رشته اهدا می‌شود.
دومین رشته ی پرطرفدار این رقابت‌ها هم فیفا بود که 2098 نفر در آن در کنسول playstation 4 و xbox 360 ثبت‌نام کردند. در بازی PES نیز 1804 نفر،، در بازی کلش رویال 483 نفر و در بازی کانتر 23 تیم 5 نفره شرکت کرده‌اند.
امکان حضور خانواده‌ها در مجموعه ی برج میلاد و تماشای مسابقات نیز فراهم شده است. سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برج میلاد تهران و با همکاری شرکت مکعب به عنوان نماینده ی جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای ESWC برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این رقابت‌ها پرکردن اوقات فراغت تابستانی نوجوانان و جوانان در محیطی سالم و با بازی‌های مورد تایید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، فرهنگ‌سازی، حمایت از بخش خصوصی و بازی‌سازان داخلی اعلام شده است.
علاقه‌مندان به تماشای این رقابت‌ها می‌توانند هر روز از ساعت 10 تا 22 در مجموعه ی برج میلاد تهران حضور یابند. همچنین آخرین اخبار و اطلاعات از این رقابت‌ها را می‌توانید در سایت cgame.ir دنبال کنید.

.

منبع : askitnews.com

تبلیغات