واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران | گجت نیوز

آکاایران: خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران سبب شد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با ارسال یک پست اینستاگرامی واکنش نشان دهد. قربانی دادن بازی چالش نهنگ آبی در ایران باورنکردنی است.

به گزارش آکاایران: بازی نهنگ آبی در یک دوره زمانی کوتاه توجه بسیاری را به خود جلب کرد؛ متاسفانه نوجوانان شدیدا به ورود به این چالش مشتاق شدند و همین موضوع سبب شد والدین احساس خطر کنند. اخبار زیادی درباره چالش نهنگ آبی منتشر و تلاش شد با اطلاع رسانی گسترده، مخصوصا والدین به آگاهی کافی دست پیدا کنند، چرا که قربانیان این بازی از زمان ساخته شدن آن اغلب افراد کم سن و سال هستند و باید توسط افراد بزرگتر تا رسیدن به بلوغ فکری کنترل شوند. در حالی که تصور می کردیم دنیا از شر بازی نهنگ آبی خلاص شده، خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران شدیدا خبرساز و سبب ناراحتی شد.

در روز شنبه بیست و نهم مهر ماه، دو دختر نوجوان که به ترتیب 15 و 16 سال سن داشتند، تحت تاثیر بازی نهنگ آبی از پل روگذر چمران در شهر اصفهان به پایین پریده و اقدام به خودکشی کردند. این پل به اندازه ای بلند است تا یکی از این دختران در ادامه سقوط از آن در دم جان سپرده و دیگری به شدت مصدوم شود، به طوری که در روز گذشته، حال دختر نوجوان 16 ساله شدیدا وخیم اعلام شد.

واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران | گجت نیوز

واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران

آکاایران: واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران | گجت نیوز

نه تنها فرد زنده مانده به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی اعتراف کرده است، بلکه آن ها پیش از پریدن، با یک ضبط صوت صدای خود را ضبط کرده و علت کارشان را این چالش مرگبار عنوان کرده بودند.

واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران | گجت نیوز

گجت نیوز - آکاخودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی

در حالی که همچنان باور نداشتیم خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران واقعیت داشته باشد، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان صحت این خبر را تایید کرد. شفاف شدن موضوع سبب شد محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، طی انتشار یک پست اینستاگرامی نظرش را درباره این حادثه تلخ عنوان کند.

همچنین بخوانید:

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد!

وی انتشار خبر خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران که توسط دو دختر نوجوان صورت گرفت را برای مردم بهت آور خطاب کرد. به عقیده آذری جهرمی، این ها جزوی از رفتارهای شیطان گونه در فضای مجازی هستند که شنیدن آن ها وی را نیز شدیدا ناراحت کرده است. همه می دانیم با وجود مزایای بسیار زیاد دنیای مجازی، آفات زیادی نیز در آن وجود دارد که باید نسبت به آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم.

واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران | گجت نیوز

چالش نهنگ آبی در ایران

نکته جالب در واکنش وزیر ارتباطات نسبت به حادثه خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران، اشاره وی به عدم تشویق فرزندان خود به عضویت در شبکه های اجتماعی است. آن ها نیز تاکنون عضویتی در رسانه های اجتماعی نداشته و در زمان لزوم به دسترسی به فضای مجازی، این کار را تحت کنترل و با حضور یک فرد بزرگتر انجام می دهند.

به ادعای وی یکی از اولین برنامه های وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم، ترویج ابزارهای نظارت والدین بر استفاده فرزندان از فضای مجازی است. همچنین برنامه های زیادی برای آموزش نحوه صحیح استفاده از فضای مجازی برای کودکان و نوجوان در نظر گرفته شده است. تولید محتواهای آموزشی زیاد و مخصوصا توسعه سرویس های مناسب و متناسب با سن آن ها، از جمله راه حل های پیاده سازی این ایده است.

همچنین بخوانید:

بازی نهنگ آبی شروعی برای پایان زندگی است؛ هرآنچه باید در مورد بازی نهنگ آبی بدانید

وی در انتها اشاره کرد اگر از حوادثی همچون خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران درس گرفته نشود و شیوه های نادرست حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی تغییر نکند، متاسفانه باز هم امکان بروز حوادثی مشابه وجود دارد. ما در قبال کودکان خود در فضای حقیقی و مجازی مسئولیم.

تیم گجت نیوز نیز در زمان داغ شدن بحث بازی چالش نهنگ آبی، هدف خود از انتشار محتوا درباره این چالش را افزایش آگاهی اعلام کرد. والدین تنها با آگاهی از چیستی این بازی و نحوه درگیر شدن با آن می توانند رفتارهای فرزند نوجوان خود را شناسایی کرده و در زمان صحیح، از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

همچنین بخوانید:

مراحل بازی نهنگ آبی ؛ چالش 50 روزه تا خودکشی به دستور نهنگ آبی

تهیه شده در :گجت نیوز
.

منبع : gadgetnews.ir

تبلیغات