ارایه بازی مریخ نورد کنجکاوی توسط ناسا برای جشن چهارسالگی آن

آکاایران: چهار سال از عمر مریخ نورد کنجکاوی بر روی مریخ می گذرد و ناسا برای جشن گرفتن این روز، به تازگی بازی رایگانی به نام Mars Rover را برای آندروید، iOS و تحت وب ارائه کرده است. در این بازی شما وظیفه راندن مریخ نورد را بر روی سطح مریخ به عهده دارید، درست همانند کاری که دانشمندان در تمام این سال ها مشغولش بوده اند، البته فارغ از پیچیدگی های نمونه واقعی آن!

به گزارش آکاایران: در عین حال که بازی بسیار سرگرم کننده و حتی اعتیادآور است، نمایی از عملکرد مریخ نورد بعدی ناسا را نشان می دهد که اسکن کردن زیر سطح مریخ برای یافتن آب است. این مریخ نورد با این قابلیت قرار است سال 2020 پرتاب شود. مایکل ویوتی (Michelle Viotti)، مدیر مشارکت عمومی از آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا می گوید:

ما ازینکه راهی ایجاد شده است تا عموم مردم در ماجراهایی که مریخ نورد کنجکاوی در حال حاضر با آن روبرو است مشارکت دارا باشند، هیجان زده ایم. کاربران می توانند این بازی را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارند. علاقه ای که بوسیله گیم پلی گسترده شود کمک می کند تا دریچه ای رو به آموزش عمیق تر علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات باز شود.

در این بازی که به سفارش ناسا و توسط دولوپر GAMEE ساخته شده است، شما با گشت و گذار در چشم اندازهای مریخ و گذشتن از زمین های شیب دار و صخره ای به جستجو خواهید پرداخت. اما دقت کنید که فریب دوبعدی بودن و ظاهر ساده بازی را نخورید! بازی کردن آن اصلا ساده نیست!

اگر بازی برایتان سخت تر از انتظارتان بود و در آن گیر کردید، به یاد بیاورید که درست همین الان، نمونه واقعی مریخ نورد کنجکاوی در حال مته کاری درون تخته سنگی به نام Marimba است تا نمونه ای پودرمانند از آن تهیه کند، کاری که در نگاه اول به نظر ساده می آید، اما وقتی بفهمید که همین کار به ظاهر ساده برای کنجکاوی که با سرعت 5 سانتی متر در ثانیه حرکت می کرده، ماه ها طول کشیده است، دیگر اینگونه فکر نخواهید کرد. طی این سفر و انجام وظیفه و نیز درآینده، هرگونه اشتباهی از سوی تیم دانشمندان کنترل کننده کنجکاوی، فاجعه بار خواهد بود.

در حقیقت هرکاری برای کنجکاوی زمان بسیار زیادی را می طلبد و در این چهارسالی که از زمان حضورش بر روی سطح مریخ گذشته تنها 13.5 کیلومتر راه را پیموده است. اما با این حال بیشتر از 128000 تصویر به زمین ارسال کرده و لیزرش را نیز 362000 بار شلیک کرده است!

ارایه بازی مریخ نورد کنجکاوی توسط ناسا برای جشن چهارسالگی آن

ارایه بازی مریخ نورد کنجکاوی توسط ناسا برای جشن چهارسالگی آن - آکاGAMEE٬ mars rover٬ بازی مریخ نورد کنجکاوی٬ کنجکاوی٬ مریخ ٬ مریخ نورد٬ مریخ نورد کنجکاوی٬ ناسا

آکاایران: ارایه بازی مریخ نورد کنجکاوی توسط ناسا برای جشن چهارسالگی آن

مریخ نورد کنجکاوی که از خودش سلفی می گیرد!

یکی از مهمترین کشفیات مریخ نورد کنجکاوی در همان ابتدای اولین سال حضورش در سیاره سرخ انجام گرفت. پس از فرود در تاریخ 6 آگوست 2012، کنجکاوی به سمت محلی به نام Yellowknife Bay حرکت کرد که در آنجا شواهدی یافت که نشان می داد مریخ تمامی شرایط لازم برای حیات میکروبی را دارد، هرچند که تا کنون وجود این نوع از حیات به اثبات نرسیده است.

این اولین باری نیست که محققان ناسا با ارائه این بازی تصمیم می گیرند که برای تولد کنجکاوی مقداری سرگرمی ایجاد کنند. اگر به سال 2013 برگردیم که سالروز اولین تولد این مریخ نورد بود، این محققان تصمیم گرفتند تا ابزارهایش را طوری برنامه ریزی کنند که آهنگ تولدت مبارک را برای خودش زمزمه کند. اینگونه کنجکاوی اولین چیزی بود که ما می دانیم که بر روی مریخ تولد خودش را جشن می گیرد.

شما می توانید این بازی را از اپ استور یا گوگل پلی دانلود کنید و یا به صورت آنلاین در این لینک بازی کنید.

منبعsciencealert
.

منبع :

تبلیغات