دانلود میلیارد اپلیکیشن در سال 2016 همراه با درآمد میلیارد دلاری برای ناشران

آکاایران: سال 2016 میلادی در مجموع شاهد دانلود میلیارد اپلیکیشن در دو پلتفرم اندروید و آی او اس بودیم که به گزارش شرکت تحقیقاتی App Annie نسبت به سال 2015 میلادی با رشدی 15 درصدی همراه بوده است. به گفته این شرکت درآمد حاصله از انتشار این تعداد اپلیکیشن در بازه زمانی مشابه نیز برای ناشران چیزی حدود 89 میلیارد دلار بوده است. در حالی که زمان صرف شده در برنامه ها بیش از 20 درصد رشد داشته، گزارش ها ادعا می کنند به صورت متناوب 0 میلیارد ساعت از تمامی اپلیکیشن های این دو پلتفرم استفاده شده است. بدون شک، با توجه به این که گوشی های هوشمند قاطعانه نخستین دریافت کنندگان اپلیکیشن ها هستند، حاصل شدن این رقم چندان هم تعجب برانگیز نخواهد بود وقتی گوشی های هوشمند به بخش اصلی زندگی ما تبدیل شده اند.

به گزارش آکاایران: به نقل از گزارش پایان سال این شرکت تحقیقاتی، در حالی که ناشران دو پلتفرم اندروید و آی او اس با کسب دانلود میلیارد اپلیکیشن چیزی نزدیک به 89 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند، مجموع درآمد برنامه های سال 2016 حدود 127 میلیارد دلار بوده است و صاحبان این دو پلتفرم صاحب 30 درصد کل آن هستند. 89 میلیارد دلار شامل درآمد حاصله از تبلیغات درون برنامه ای و همچنین برنامه های پرداختی به صورت شخص ثالث قرار گرفته در فروشگاه های اپلیکیشن اندرویدی نیز می شوند.

یوتیوب در راس آمار دانلود میلیارد اپلیکیشن در سال 2016

این گزارش همچنین نشان می دهد که حضور اپلیکیشن ها از سوی بازارهای نوظهوری همچون هند، اندونزی، مکزیک و برزیل به سرعت در حال رشد است، این درحالی ست که بازارهای بزرگ چالش جدی را بین اپلیکیشن ها و صنایع سنتی مشاهده می کنند. به طور مثال اپلیکیشن های بانکداری همیشه جزو محبوب ترین ها بوده اند و کاربران زیادی ماهانه از آن ها استفاده می کنند. جای تعجب نیست که یوتیوب نیز با بیشترین تعداد کاربران در ایالات متحده آمریکا، پادشاه سرگرمی سال 2016 لقب گرفته است و در چین نیز پلتفرم ویدیویی iQiyi با رویکردی مشابه با یوتیوب، رده نخست را در این کشور آسیایی کسب کرده است؛ هرچند یوتیوب با درآمد بیشتر از اپل استور اپل موفق شده در ایالات متحده یوتیوب را شکست دهد.

دانلود میلیارد اپلیکیشن در سال 2016 همراه با درآمد میلیارد دلاری برای ناشران

دانلود 90 میلیارد اپلیکیشن در سال 2016 همراه با درآمد 89 میلیارد دلاری برای ناشران - آکادانلود 90 میلیارد اپلیکیشن در سال 2016 همراه با درآمد 89 میلیارد دلاری برای ناشران - آکا

آکاایران: دانلود میلیارد اپلیکیشن در سال 2016 همراه با درآمد 89 میلیارد دلاری برای ناشران

گیمینگ موبایل نیز سال 2016، سال بزرگ و پرسودی را گذرانده است. این حوزه اپلیکیشنی موفق شده 75 درصد کل درآمد اپلیکیشن ها در پلتفرم آی او اس و درصد درآمد اپلیکیشن ها در سیستم عامل اندروید گوگل را از آن خود کند. در راس این بازی ها، بازی پوکمون گو (Pokemon Go) سال گذشته موفق به کسب 0 میلیون دلار شد که می تواند رقم مورد توجهی باشد.

پنج اپلیکیشن و بازی پردرآمد سال 2016 میلادی

به نقل از شرکت App Annie، پنج اپلیکیشن که موفق به کسب بیشترین درآمد در سال 2016 میلادی شده اند عبارت از اسپاتیفای (Spotify)، لاین (Line)، نت فلیکس (Netflix)، تیندر (Tinder) و اچ بی او (HBO) هستند. پنج بازی پردرآمد سال گذشته نیز عبارت از کلش آف کلنز (Clash of Clans)، پوکمون گو (Pokemon Go)، گیم آف وار: فایر ایج (Game of War: Fire Age) و همچنین کلش رویال (Clash Royale) بوده اند.

منبع :phonearena
.

منبع :

تبلیغات