4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری

آکاایران: بازی های مدرن باعث شدند تا مجموعه عظیمی از بازی های ویدیویی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار بگیرند. در حال حاضر هزاران بازی رایگان روی استیم ، اینترنت و وب سایت های مختلف قرار دارند و شما می توانید بسیاری از آن ها را بر روی گوشی هوشمند خود نیز نصب کنید. با این حال باید در نظر داشته باشید که همیشه این بازی های رایگان، در رده بازی های جذاب و با کیفیت (AAA Games) نیستند. اگر شما قصد دارید بازی های نوستالژی را بار دیگر تجربه کنید تا خاطراتتان زنده شود و لحظات خوشی را سپری کنید، خوشبختانه سایت های زیادی در این مورد وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید و به دانلود رایگان اینگونه بازی ها بپردازید. در زیر قصد داریم به معرفی 4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

Abandonia

4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری

4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری - آکا4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری - آکا

آکاایران: 4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری

به گزارش آکاایران: این وب سایت، میزبانی گسترده برای رها افزارها، یا بازی های کلاسیک DOS است که دیگر توسعه دهندگان توجهی به آن ها ندارند. رها افزارها بازی و یا نرم افزارهایی هستند که حق کپی رایت آن ها به پایان رسیده و یا دیگر توسط توسعه دهندگان خود پشتیبانی نمی شوند.

Abandonia، بهترین سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی سیستم عامل DOS

سایت Abandonia در سال 1999 به وجود آمد و در آن زمان بازی های اینچنینی به تازگی دیده می شدند. پس از چند سال بدون فعالیت، بازی های قدیمی رها افزار گسترده تر از گذشته شد و تقریبا هر روز عناوین تازه ای به آرشیو این سایت اضافه می شد. در حال حاضر سایت Abandonia حاوی 1177 بازی قابل دانلود و بیش از 100 هزار عضو است. اغلب این عنوانین صاحب بررسی، اسکرین شات و همچنین امتیاز از کاربران و البته منتقدین هستند. شما می توانید بازی مورد نظر کامپیوتریتان را بر حسب نام، سال، امتیاز و دسته بندی آن جستجو کرده و سپس دانلود کنید. در این سایت تمرکز بیشتر بر روی بازی های DOS است و شما نمی توانید بازی های رها افزار جدیدتری را بیابید، اما بدون شک آرشیو قدرتمند این سایت شما را شگفت زده خواهد کرد.

Abandonware Dos

4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری

Abandonware Dos نیز یکی دیگر از معروف ترین وب سایت ها برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری است. این سایت همانطور که از نامش پیداست، بر روی بازیهای DOS تمرکز دارد. این سایت همچنین دارای مجموعه ای از عنوانین ویندوزی، هرچند قدیمی است. به جرات می تواند سایت Abandonware Dos را یکی از فعال ترین ها در زمینه اضافه کردن بازی های قدیمی به آرشیو خود گفت. هر بازی که به این وب سایت پا می گذارد، حاوی امتیاز، مشخصات اثر، زمان عرضه، اسکرین شات و همچنین ویدیوهایی از گیم پلی آن ها است. شما همچنین می توانید لیستی از بهترین بازی های قدیمی را به دلخواه خود جستجو کنید. این سایت همچنین می تواند شما را به سایت اختصاصی عناوین موجود نیز لینک کند.

RGB Classic Games

4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری

سایت RGB Classic Games ارائه کننده مجموعه وسیعی از بازی های کلاسیک DOS، بازی های منتشر نشده قبلی و حتی برخی عناوین مدرن داس است. این سایت تماما به بازی های کلاسیک برای سیستم عامل های بازنشسته شده ای نظیر DOS، CP/M-86، OS/2، Win16 و همچنین Win9x اختصاص پیدا کرده است که می توانید به راحتی آن ها را بر روی تمامی کامپیوترها به اجرا دربیاورید. شما می توانید عناوین مورد نظر خود را بر اساس ژانر، سیستم عامل، نام کمپانی توسعه دهنده و همچنین سال عرضه آن ها جستجو کرده و دانلود رایگان بازی های قدیمی بپردازید. جالب اینجاست که برخی از این بازی ها نظیر Keen Dreams، Hexen و همچنین Transport Tycoon را نیز می توانید با استفاده از شبیه ساز داخل سایت، بدون نیاز به دانلود اجرا کنید.

Remain In Play

4 سایت برای دانلود رایگان بازی های قدیمی کامپیوتری

یکی دیگر از سایت های که رنج عظیمی از بازی های کلاسیک (همچنین به جز DOS) را ارائه می کند، سایت Remain In Play است. در این سایت همچنین می توانید عنوانین مختلفی از بازی های قدیمی و جدید را بیابید و دانلود کنید. علاوه بر این با استفاده از دیتابیس موجود در سایت فوق، مجموعه 10 بازی برتر در دسترس کاربران است و یا می توانید بر اساس نام، نوع، ژانر و یا سیستم عامل بازی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

منبع :makeuseof
.

منبع :

تبلیغات