نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

آکاایران: مرگ چیزی است که فارغ از هر آماده سازی ای همیشه غافلگیر کننده است و هرگز ممکن نیست که یک شخص زنده کاملاً با مفهوم آن کنار بیاید. مردن آنقدر عجیب است که اگر تصویر صورت یک آدم در حال مردن را ببینیم نقشی از نگاه آخرش در ذهنمان حک می شود که محال است به این راحتی ها پاک بشود.

به گزارش آکاایران: این طور می شود که دیدن مردن کاراکترها روی پرده ی جادو  هم از همان ابتدایش، افسون مخصوص سینما بود. گاهی به اشک می انجامید، گاهی به پرخاش و گاهی فقط تسلیم می شدیم. تسلیم مفهوم عمیقی به نام نبودن…

یک«ناگهان بالتازار» اثر “روبر برسون”

بالتازار الاغی است که از زمان تولدش با او همراه می شویم. او در طول عمرش در کنار انسان های زیادی زندگی می کند و ظلم انسان را از نزدیک با چشمانش می بیند.ظلمی که انسان ها به یکدیگر و البته به خود بالتازار روا می دارند.در نهایت نیز همین پستی های انسان او را از پای در می آورد.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما - -آکاتاریخ سینما

آکاایران: نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما

دو«سانشوی مباشر» اثر “کنجی میزوگوچی

سانشوی مباشر مرثیه ای غمناک و دلخراش از استاد سینمای ژاپن میزوگوچی خانواده ای را به نمایش می گذارد که به پاس درستکاری پدر مورد بی مهری قرار می گیرند و تبعید آن ها را آواره می کند. فرزندان نیز با رنج بزرگ می شوند و سرنوشتی تلخ انتظار آنان را می کشد تا شاید مرگ رهایی بخش دختر خانواده باشد.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

هنر و رسانه

سه«آلمان سال صفر» اثر “روبرتو روسلینی”

پس از پایان جنگ جهانی دوم از آلمان جز ویرانه ای باقی نمانده است. مردم با فقر دست و پنجه نرم می کنند. در این میان خانواده ای به سختی برای حیات خود می جنگد و پدر بیمار خانواده باری بر دوش آنان است. پسر کوچک خانواده بیش از توان خود بار دیگران را به دوش می کشد و حتی گورکن می شود. اما در نهایت تصمیمی مرگبار می گیرد. پدر را می کشد و خود را خلاص می کند.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

آرشیو

چهار«فیلمی کوتاه درباره کشتن» اثر “کریستوف کیشلوفسکی”

یکی از قسمت های ده فرمان نوجوانی یاغی را دنبال می کند که به جرم قتل محکوم به اعدام است. کیشلوفسکی نقدی بر حکومت و اجرای اعدالت نیز دارد و در پایان اشک های یک محکوم به اعدام میخکوب کننده است.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

سینما

پنج«لئون» اثر “لوک بسون”

بعضی انسان جنسی متفاوت دارند. بعضی ها روی صندلی می خوابند به یک گلدان محبت می کنند و زندگی دختر بچه ای را نجات می دهند در حالی که می توانند یک قاتل بی رحم باشند. لئون و فداکاری هایش و مرگش در پایان همواره در ذهن علاقمندان سینما باقی می ماند.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

مرگ

شش«موشت» اثر “روبر برسون”

موشت دختری تنها، رنج کشیده و بیگانه با دنیای اطرافش است. او روح بزرگی را در کالبدی کوچک دارد همانند کفش های بدقواره و بسیار بزرگی که به پا دارد. دختری که از مادر مریضش پرستاری می کند، از کودک خانواده مواظبت می کند، از پدرش سیلی می خورد و دوستی در مدرسه ندارد. دختری که برای ذره ای محبت هر کاری می کند اما تنها تلخی می بیند.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

هفت «عزیز میلیون دلاری» اثر “کلینت ایسوود”

وقتی از اوج فرود می آیی. وقتی می توانستی قهرمان بوکس باشی و حالا روی تخت بیمارستان انتظار مرگ را می کشی در حالی که نمی توانی بدنت را هم حرکت دهی دیگر امیدی برابت باقی نمی ماند. باید خودت را خلاص کنی، نه فقط از این زندگی، از دست رویاهایی که نابود شده اند.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

هشت«پنهان» اثر “میشائیل هانکه”

پنهان نگاهی ویژه به سیاست غرب نسبت به کشورهای ضعیف تر دارد و غرب را متهم می کند که بسیاری از زندگی ها را نابود می کند. مرگ مجید شخصیت الجزایری فیلم که مورد انتقادهای شخصیت فرانسوی و اصلی فیلم است هولناک است.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

نه«آخرین تانگو در پاریس» اثر “برناردو برتولوچی”

آخرین تانگو در پاریس با بازی “مارلون براندو” به خوبی شخصیتی در آستانه ی فروپاشی را تصویر می کند. رابطه ای عجیب و بر پایه ی روابط جنسی بین یک مرد و زن شکل می گیرد و از همان ابتدا پوچ بودن رابطه پایانی تلخ را متصور می شود. در پایان نیز مرگ دردناک “براندو” هر بیننده ای را غافلگیر می کند.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

ده«تروی» اثر “ولفگانگ پترسن”

مرگ هکتور برای هر بیننده ای تلخ است. برادری که شخصیتی دوست داشتنی در فیلم ایفا می کند چوب خطای برادر کوچک تر را می خورد و به دست آشیل به کام مرگ فرستاده می شود.

نگاهی به تلخ ترین مرگ های تاریخ سینما -

.

منبع :

تبلیغات