مصاحبه با کوین همدانی: زامبی ها غلبه ی ترسند! -

مصاحبه با کوین همدانی: زامبی ها غلبه ی ترسند! -

مصاحبه با کوین همدانی: زامبی ها غلبه ی ترسند! - -آکازامبی

آکاایران: مصاحبه با کوین همدانی: زامبی ها غلبه ی ترسند!

آکاایران: به گزارش آکاایران: کوین همدانی (متولد ۲۵ دسامبر ۱۹۸۲ در کنت واشینگتون ایالات متحده)  فیلم سازی مستقل است که اولین بار با فیلمی در ژانر زامبی یعنی Zombies of Mass Destruction مشهور شد. «زامبی های کشتار جمعی» با شیطنتی خاص با قواعد ژانر بازی می کند و بعضا  سکانس هایی درخشان با ته مایه ی طنزی سیاه می آفریند.   همدانی بارها اعتراف کرده که طرفدار فیلم های وحشت رده ی بی (بی مووی) است ولی با این حال وقتی که برای تبلیغ فیلمش به  راهپیمایی های طرفداران زامبی ها سر می زند، حیرت می کند و از حضور آن همه جمعیت شگفت زده می شود.

مصاحبه با کوین همدانی: زامبی ها غلبه ی ترسند! -

سینمای ژانری

فیلم دوم همدانی یعنی Junk جانک هم نشان از نبوغ و نوع نگاه ویژه ی او داشت و البته همین نگاه انتقادی و کوبنده به اجتماع  باعث شد که  بسیاری از فستیوال ها از پخش  فیلم دوم همدانی امتناع کنند تا  نهایتا نوبت به فستیوال آستین ۲۰۱۲ برسد و جانک برنده ی جایزه ی وبژه ی تماشاچیان بشود.

همدانی از همان دبیرستان دوربین دست گرفته و فیلم سازی کرده و سپس تحصیلات آکادمیک  را در دانشگاه واشینگتون پی گرفته. او هنوز فیلمسازی جوان محسوب می شود  ولی به قول خودش ایده ی خوبی از  مسیر پیش رویش دارد.


فرزین: جرج رومرو در مستندی به نام «مستند مردگان» اعلام کرد تنها فیلم زامبی ای که ناراحت است چرا خودش کارگردانی اش نکرده، «شان مردگان» ساخته ی ادگار رایت و سایمون پگ است. همانطور که می دانید «شان مردگان» یک فیلم پارودیک است. دقیقاً مثل «زامبی های کشتار جمعی». با توجه به حجم زیاد این دست فیلم های زامبی به نظر شما برداشت پارودیک از ژانر زامبی برداشت صحیحی است؟

کوین: به نظرم سوال جالبی است. مخصوصاً با توجه به این که الان فیلم های زامبی جدی تر هستند و قبلاً شاید برداشت کمدی راحت تر ممکن بود. البته من به شخصه فن هاردکور زامبی نیستم. طرفدار ژانر وحشت هستم. زامبی ها در فیلم من نقش کاربردی دارند. یعنی با توجه به داستانی که میل داشتم تعریف کنم منطقی ترین گزینه بودند. دقیقاً به یاد دارم که با یکی از دوستانم مشغول صبحانه خوردن بودم و داشتم می گفتم که مایلم این مدل داستانی تعریف کنم و بحث روی این شد که به چه بهانه ای باید این افراد را دور هم جمع کرد و این قصه را تعریف کرد و پاسخ مشخص بود. زامبی ها. این ماجراها مربوط می شود به کمی بعد از اکران «۲۸ روز بعد». من رونوشت فیلم نامه را نوشتم و بعد به یاد دارم که یکی از دوستانم به من گفت که بلیط یک فیلم زامبی تازه را دارد. اسم فیلم «شان مردگان» بود. یادم هست که گفتم عجب اسم مسخره ای! چون هر فیلم ساز جوانی طبیعتاً از همه چیز بدش می آید چون بحث رقابت است چون خود من هم به تازگی فیلم نامه ی زامبی نوشته بودم و خلاصه… دقیقاً ده دقیقه بعد از شروع فیلم در سینما با خودم گفتم: «لعنت به این شانس. ساختنش.» و رسماً فیلم نامه را سه سال کنار گذاشتم.

مدتی بعد در یک مهمانی ادگار رایت را دیدم و این داستان را برایش تعریف کردم. البته فکر نکنم حرفم را باور کرده باشد. فکر کنم کلاً فیلمم را گذاشته بودم کنار. تقریباً سه سال بعد از دیدن رایت متوجه شدم که ژانر زامبی قرار نیست به این زودی ها کنار برود. حالا «طلوع مردگان» زک اسنایدر هم آمده بود. یک جورهایی همه ی فیلم سازهای جوان آن موقع شروع کرده بودند به فیلم زامبی ساختن. یک جورهایی زایگایست زمان ما بود و من هم استثنا نبودم. اگر به عنوان هایی که همان موقع اکران شدند نگاه کنید صحت حرفم برایتان مشخص می شود. و خب مشخصاً کار من هم کمدی بود. البته نه کمدی قاه قاه خنده دار. کمدی «دکتر استرنج لاو».

البته به شخصه معتقدم شروع واقعی زامبی های پارودیک پیش از این که فیلم من یا ادگار رایت مطرح شود، «بازگشت مردگان زنده» است در دهه ی هشتاد که فیلم مورد علاقه ی من هم هست.

فرزین: به نظرم موضوع پارودی بودن توی فیلم های رومرو بیشتر به نقد اجتماعی برمی گردد. مثل شب مردگان زنده که در مورد نژادپرستی است. یا فیلم شما که باز هم مجموعه ی نقدهای اجتماعی است.

کوین: آره دقیقاً. یا «روز مردگان» که در مورد مصرف گرایی است. یک جورهایی مجبوریم برداشت پارودی داشته باشیم. چون کنایه های فرهنگی هستند و بخشی از فرهنگ ما هستند. ولی برداشت های دیگر را هم نباید فراموش کرد. مثلاً هیچ کس دیگر یک فیلم ومپایری درست نمی کند(مثل کارهای کلاسیک بلا لگوسی) که مثلاً نشان دهد خون آشام ها حقیقی هستند. یعنی بیننده از دیدن خون آشام ها اینقدری نمی ترسد. شاید برداشت کمدی و پارودی از خون آشام ها خیلی راحت تر است. ولی زامبی ها به واسطه ی این که هنوز تازه هستند می توانند آن تأثیر را داشته باشند که: «وای زامبی ها واقعی هستن!» هنوز این مرحله ی گذار را طی نکرده اند که بخواهیم بگوییم صرفاً نماد گرایی هستند یا صرفاً پارودی هستند.

در مورد زامبی های خودتان چطور؟ نماد هستند؟ واقعی هستند؟

واقعاً سوال سختی است. چون به نظرم نویسنده ی اثر (رامون ایسائو) یا تهیه کننده (جان سینا) جواب های متفاوتی دارند. ولی چون دارید از من می پرسید برای من… راستش دوست ندارم به طرفداران زامبی ها بربخورد ولی به نظرم زامبی ها یک جور وسیله ی ارعاب هستند. شاید بشود به جای زامبی ها از طوفان یا شهاب سنگ هم مثلاً استفاده کرد. منتها کسی نمی رود فیلم در مورد طوفان تماشا کند. زامبی ها باز منطقی تر هستند. ولی زامبی ها احمقانه اند. راه رفتن آرامشان. کلاً وقتی خوب نگاه کنیم می بینیم نمی شود خیلی هم جدی شان گرفت. برای همین به شخصه فیلم طنز زامبی را خیلی راحت تر تماشا می کنم. مثل «اش در برابر مردگان شیطانی». واکینگ دد شاید یک جاهایی خوب باشد.

بهتر است اینطوری بگوییم که توی یک فیلم خیلی خوب زامبی مثل «شب مردگان زنده» تمرکز هیچ وقت بیشتر از ۲۰ دقیقه روی خود زامبی ها نیست. بیشتر کسانی که زنده مانده اند مهم است و موقعیت هایی که به تبع شرایطی که زامبی ها درست کرده اند ایجاد می شود… مثلاً رودررویی آن شخصیت سفیدپوست طبقه متوسط به اصطلاح گردن قرمز که هیچ وقت هم از کلمه ی کاکا سیاه دقیقاً استفاده نمی کند ولی نوع برخورد تحقیر آمیزی که با شخصیت اصلی سیاه پوست دارد و بعد در نهایت به نظرم جوری که شخصیت اصلی سیاه پوست کشته می شود بی نظیر است. بعد از دو ساعت کشمکش انگار که یک کپه آشغال باشد می افتد زمین. کنار انداخته می شود. نه توسط شخصیت های داستان. توسط خود فیلم. یعنی خبری از کلوزآپ دراماتیک یا مثلاً موسیقی مرثیه وار نیست. شخصیت خیلی راحت کشته می شود. که کنایه ایست به برخوردی که همان موقع در جامعه ی آمریکا با سیاه پوست ها می شده.

در نهایت برای خودم هم این موضوع پیش آمد. که چطور می شود در مورد دنیای بعد از ۱۱ سپتامبر صحبت کرد و فیلم زامبی ساخت و اصول رومرو اینجا خیلی کاربردی می شوند. شاید هیچ وقت نشود داستان زامبی با تم های اجتماعی/سیاسی ساخت و برداشت پارودیک و نمادین و طنز را وارد نکرد.

وقتی فیلم شما را تماشا می کردم به طور خاص آن جاهایی که جامپ اسکیر(سکانس وحشت که باعث پریدن بیننده شود) داشت من را یاد رومرو و فیلم های بی مووی زامبی و وحشت می انداخت.

رومرو صد درصد تأثیر داشته.

بخش های فیلم که در مورد خرده فرهنگ ایرانی بود چطور؟ چقدر مهم بود؟ مثل شخصیت فریدا و درگیری اش با آن خانواده ی کانادایی و یا پدر فریدا و کلاً قضیه ی حمله ی تروریستی.

به نظرم کارکرد خودش را داشت. از این نظر که اگر من مکزیکی/آمریکایی بودم هم از خرده فرهنگ مکزیکی استفاده می کردم. متأسفانه دلیل استفاده از خرده فرهنگ های نژادی آمریکایی در فیلم یک چیز واحد است که خیلی ربطی دقیقاً به این ندارد که ایرانی یا مکزیکی یا… باشیم. من خودم آنقدری با فرهنگ ایرانی بزرگ نشدم. زبان فارسی بلد نیستم ولی مثلاً غذای ایرانی خوردم و اطلاعاتی دارم. ولی جدا از آن تا قبل از ۱۱ سپتامبر من هم یک جوان سفید پوست آمریکایی بودم که فوتبال تماشا می کردم و ساینفیلد می دیدم. ولی بعد از ۱۱ سپتامبر من و خیلی از آمریکایی های دیگر، آمریکایی نبودیم. یعنی آمریکایی بودیم ولی با واقعیت نژادی خودمان روبه رو شده بودیم. تقریباً چند روز بعد از ۱۱ سپتامبر من رفته بودم به فرودگاه و خیلی اتفاقی به آقایی برخوردم که دستار به سرش بسته بود. خیلی نگران شدم. مدام به آقا و چمدانش نگاه می کردم. یادم هست که به دستشویی رفتم و خودم را توی آینه نگاه کردم و متوجه شدم که خود من هم همینطوری دیده می شوم. شاید یکم مسخره و سینمایی طور به نظر برسد ولی هرازگاهی برای همه ی ما پیش می آید که از این دست تجربه هایی داشته باشیم که زندگی مان را عوض می کنند. برای من ایده ی فریدا از همین جا شروع شد و جرقه اش شاید همان جا در فرودگاه زده شد.

خود من وقتی بار اول سال ۲۰۰۹ فیلم را دیدم ۱۸ سالم بود و شاید هنوز آنقدری چیزی در مورد پارودی نمی دانستم. ولی نمی دانم چرا تا قبل از این که مجدداً فیلم شما را همین هفته ی پیش ببینم، فکر می کردم پایان مثبتی دارد. الان می بینم که عجب فیلم ناامیدکننده ای! استحاله ی شخصیتی رقبای سیاسی در بخورد با خطر زامبی ها پایان بسیار تاریکی را رقم می زند. تنها کسانی که شاید سرنوشت روشن تری دارند زوج اصلی داستان هستند.

خیلی عجیب است که این ماجرا را فراموش کرده بودم. حق با شماست زوج اصلی داستان سرنوشت نسبتاً بهتری از فریدا یا رقیب سیاسی شهردار دارند.

ولی در کل پایان خیلی تاریک بود.

راستش را بخواهم بگویم قرار بود خیلی پایان تاریک تری در کار باشد. حتا فیلم برداری هم کردیم. پایان اینطور بود که فریدا دارد می دود ولی به خاطر میخی که توی پایش فرو رفته بود، لنگ می زند. برای همین مأمورین ویژه به سمتش شلیک می کنند چون فکر می کنند زامبی است. یا مثلاً وقتی تام و لنس نجاتش می دهند مشخص می شود که فریدا هوموفوب است! ولی دیدیم برای یک داستان پارودی زیادی فیلم تاریک شده برای همین کمی تعدیلش کردیم. ولی واقعیت این است که فیلم ترسناک باید تاریک باشد.

فیلم زامبی مورد علاقه تان کدام است؟

سری Evil Dead ولی بیشتر از این که زامبی باشد فیلم تسخیر شیطانی است. حالا اگر ایول دد را حساب نکنیم به نظرم «بازگشت مردگان زنده» و «شب مردگان زنده» و «شان مردگان». به خصوص شب مردگان زنده چون برای بیننده اش احترام زیادی قائل بود. مسائلی را مطرح می کرد که در آن زمان در جامعه ی آمریکا تابو بود. مسائلی که به ریخته شدن خون خیلی ها ختم شد. فیلم به ترتیبی بیننده را در برابر این موضوع قرار می داد. حالا می دانیم یک بخشی از این قضیه اتفاقی بوده ولی فیلم به هر حال از این نظر بسیار موفق بوده. و دیگر این که فیلم بسیار واقع گرایانه بود. درست است که زامبی های فیلم مختص آن زمان هستند و شاید خیلی باب میل طرفداران الان زامبی ها نباشند. ولی باز هم به نظرم باید یادمان باشد که فیلم بیشتر در مورد خانه و شخصیت های داخل خانه است. از این لحاظ به نظرم فیلم در قیاس با خیلی از فیلم های تازه هم فیلم موفقی است.

در مورد تجربه ی زامبی آپوکالیپس صحبت کنیم. اولاً شما خودتان دوست دارید در چنین شرایطی قرار بگیرید؟

نه به هیچ وجه.

و با فرض این که چنین اتفاقی افتاده، بخش مورد علاقه ی شما کجای این تجربه خواهد بود؟

به نظرم این که همه با هم متحد می شویم. گاهی وقتی اخبار را تماشا می کنم از صمیم قلب آرزو می کنم چنین اتفاقی یا اتفاقات مشابهی بیفتد. مثلاً آدم فضایی ها بیایند. یک دفعه شاهد این باشیم که مسلمان و مسیحی و سیاه و سفید مهم نیست. دشمن خارجی اهمیت ویژه ای دارد. بیشتر دعوایی که داریم برای این است که آدم فضایی ها نیامده اند که بگویند: «چه غلطی دارید می کنید؟ ما می تونیم نابودتون کنیم!» و همین کافی است که کلاً تفاوت ها بی اهمیت شوند. می توانم به وضوح تصور کنم که در یک زامبی آپوکالیپس هم آدم ها تفاوت هایشان را کنار می گذارند. جنگ جهانی دوم دشمن مشترک باعث می شود حتا روس ها و آمریکایی ها با هم متحد شوند.

۲۰ مارس امسال بیستمین سالگرد بازی رزیدنت ایول است…

بگذارید قبل از این که وارد سوال شما بشویم یک چیزی در مورد رزیدنت ایول بگویم. توی مکالمه ای که با ادگار رایت داشتم از من پرسید به نظرت ایده ی فیلم «شان مردگان» از کجا آمد؟ صرفاً به دلیل موضوع همزمانی گفتم «۲۸ روز بعد» دنی بویل. ادگار رایت گفت نه. همه چیز از سریال اسپیسد شروع شد. گویا سایمون و نیک فراست رزیدنت ایول ۲ بازی می کردند و سایمون پگ به قدری از تجربه راضی بوده که ادگار رایت را راضی کرده که «شان مردگان» را بسازند. من البته خودم گیمر نیستم. متأسفم!

پس به نظر شما ۲۸ روز بعد در روی کار آمدن مجدد ژانر زامبی خیلی تأثیر بیشتری داشته تا رزیدنت ایول. چون ژانر زامبی افت و خیزهای زیادی داشته.

چون به شخصه گیمر نیستم نظر ادگار رایت را نقل قول کردم ولی برای خود من ۲۸ روز بعد و بازسازی طلوع مردگان اهمیت بیشتری دارند. و بازگشت مردگان زنده.

نظر خیلی از طرفداران این است که فیلم دنی بویل فیلم زامبی نیست.

چون مبتلایان داستان زنده هستند و سریع می دوند. از نظر تکنیکی موافقم ولی در فرهنگ عامه زامبی هستند. هرچند که خیلی با زامبی های کلاسیک رومرویی فرق دارند.

به عنوان بیننده و بعد به عنوان کسی که در موقعیت زامبی ها گیر کرده باشد کدام مدل زامبی را ترجیح می دهید؟

به عنوان کسی که توی موقعیت زامبی گیر کرده مسلماً زامبی های کند. منتها به عنوان بیننده به نظرم زامبی های سریع. البته نه همیشه. هر دو می توانند خوب باشند. به نظرم خیلی به نویسنده و کارگردان بستگی دارد.

فیلم بعدی شما JUNK در مورد فیلم های رده ی بی است. یا شاید بهتر باشد اینطوری بگوییم که در مورد ساختن یک فیلم رده ی بی است.

و همینطور در مورد جشنواره های فیلم. راستش اوضاع جشنواره های فیلم خیلی عجیب و غریب است. با رامون دوست نویسنده ام تصمیم گرفتیم فیلمی در مورد اوضاع داخل جشنواره ها بسازیم. بیشتر فیلم انگار به صورت فی البداهه است و قصد ما این بود که بیننده نتواند بگوید دیالوگ ها فی البداهه است یا قبلاً تمرین شده.

ولی هر دو فیلم شما هم بازیگر های خوبی دارند و هم فیلم برداری خوبی دارند به طوری که نمی شود گفت فیلم رده ی بی هستند. ولی خود شما معترفید که بیشتر به فیلم های رده ی بی علاقه دارید.

به نظرم فیلم های رده ی بی جان دارترند. توی ۵ سال اخیر به نظرم تنها فیلم خوب رده ی ای که شاهدش بودیم مدمکس بوده. به نظرم مدمکس بیشتر از این که فیلم رده ی ای باشد یک فیلم بلاک باستر رده ی بی است. به نظرم تجربه ی مدمکس یک تجربه ی جادویی و بی نظیر بود. مثل رعد و برق غافل گیرکننده بود. راستش من از فیلم های سوپرهیرویی متنفرم. از فیلم های پرهزینه ی هالیوودی به صورت غریزی دوری می کنم. بجز مدمکس خیلی وقت است که برای دیدن هیچ فیلمی شوق و ذوق نداشته ام. حتا ددپول را هم هنوز ندیدم و نمی دانم خوب بوده یا نه.

به نظرم خوب نبود. البته کمدی موفقی بود. ولی دلیل نمی شد به خاطر دیدنش آدم بلند کند برود سینما.

حدس می زدم. نمی خوام بهم برچسب بزنند. صرفاً فیلم های رده ی بی را خیلی بیشتر دوست دارم. مثلاً دیشب شاهزاده ی تاریکی جان کارپنتر را دیدم. و افتضاح بود. یعنی عالی بود ولی افتضاح بود و در عین حال پر از انرژی بود. فیلم های رده ی بی به شدت انرژی دارند و زنده هستند. مثل شب مردگان زنده که… بگذارید اسمش را بگذاریم بازی هنرمندانه… انگار عناصر کلاسیک به یک فیلم دهه ی هفتادی نشت بکنند. خیلی وقت ها اسمش را می گذاریم اگزجره و اغراق ولی همین یعنی جان دار بودن. انگار سازنده به کارش باور دارد. نه مثل خیلی از فیلم های رده ی ای که این همه پول و وقت صرفشان می شود و اینقدر بی روحند.

فیلم های خود شما هر دو رده ی بی هستند و پر از نمادگرایی و نقد اجتماعی هستند و به نظرم این روحی که از آن صحبت می کنید را دارند. خود شما چرا فیلم می سازید؟ برای پیام دادن؟ عشق به فیلم های رده ی بی؟

اسمش را بگذاریم نیاز به ارضای هنری. قضیه صرفاً فیلم ساختن است. خیلی بحث دیگری مطرح نیست. این که محتوا چیست یک موضوع ثانویه است. این که چرا هر دو فیلم بلندی که ساختم رده ی بی هستند البته اتفاقی بوده. فیلم هایی که در دست ساخت دارم در این دسته بندی نیستند. یک فیلم درام در دست ساخت دارم و در کنارش یک فیلم تریلر بسیار ترسناک دارم که هیچ طنزی ندارد. ولی فیلم های اولی برای این موفق بودند که من جوان بودم و پول زیادی هم نداشتم. برای هر فیلم سازی فیلم ترسناک نقطه ی شروع امنی است.

حداقل در مورد ادبیات ری بردبری می گفت که نویسنده های جوان معمولاً داستان هایشان را از مقبره های مصری و هزارتوها و وحشت شروع می کنند و کم کم به ژانر های دیگر شاخه می زنند.

برای من دقیقاً همین است. یعنی اگر یک زمانی بتوانم نقشه ای برای زندگی کاری ام بکشم هر دو سه فیلم در میان یک فیلم وحشت خواهم ساخت. دقیقاً مثل فیلم دیدن که هر چند وقت یک بار حتماً باید یک سری فیلم ترسناک ببینم. بعد خسته می شوم و سراغ ژانرهای دیگر می روم ولی باز بعد از مدتی باید برگردم سراغ ژانر ترسناک.

ژانر مورد علاقه ی شما در سینما چیست؟

وحشت! وحشت مستقیم. مثل کابوس خیابان الم و فیلم هالووین.

خیلی از منتقدین می گویند آسیب اصلی فیلم وحشت ژانری این است که ترس از دیگری را ایجاد می کند. ترس از آدم هایی که شبیه ما نیستند یا ترس از کسانی که باورهایشان با ما یکی نیست.

به هیچ وجه. به نظرم موضوع ایجاد ترس و تولید ترس نیست. به خصوص در مورد فیلم های وحشت ژانری. موضوع بازتاب این ترس و وحشت است. این طور نیست که شما به صورت رندم به یک سینما بروید و یک فیلم وحشت ببینید. مردم ترس را در درون خودشان دارند. چون موضوع اصلاً غافلگیری نیست. وقتی شما می روید یک فیلمی می بینید که اسمش «شب مردگان زنده» است، از دیدن مردگانی که زنده می شوند غافلگیر نمی شوید. فیلم بازتاب این ترسی است که قبلاً در وجود شما هست. فیلم فقط قرار است یک سری در توی ذهن شما باز کند. همین. چون یک چیزی در درون شماست و فیلم قرار است به شما کمک کند با آن روبه رو شوید و با آن کنار بیایید و کنارش بگذارید. راستش به نظر من کسانی که می روند سینما که فیلم های خرگوشی و نازنازی ببینند ترسناک ترند. یک جای کارشان مشکل دارد.

سوال آخر. یکی از قسمت های هنیتی شو در مورد تیراندازی به یک جوان سیاهپوست بود. به نظر می رسد که پلیس تمام گلوله های خودش را در بدن این جوان سیاه پوست خالی می کند. به نظر شما می توانیم از همان سیستم استعاره و کنایه استفاده کنیم و بگوییم از نظر این پلیس، جوان سیاه پوست زامبی بوده.

متوجهم. راستش به نظرم چیزی که آن پلیس دیده یک هیولا بوده و باعث شده بترسد. قلدر و احمق بوده و راستش را بگویم ما همه توی وجودمان یک بخشی داریم که نماینده ی این رفتار است. ولی برای خیلی از ما شاید ده ثانیه طول بکشد که کنارش بگذاریم. کار سختی است چون سال هاست یک سری رفتارها در ما شرطی شده اند. به نظرمان سیاه پوست مساوی است با جنایت کار. و به نظرم این ده ثانیه خیلی ده ثانیه ی حیاتی است. آدم هایی مثل دانلد ترامپ و آدم های از این دست که مقهور این قلدر درونی می شوند زیادند. به شخصه کاملاً متوجهم که ترس از تروریسم خیلی موضوع مهم و جدی ای است. حتا در پایان فیلمم قصد داشتم اینطور نشان دهم که پدر فریدا کسی است که حمله ی تروریستی را برنامه ریزی کرده. به نظرم با غلبه ی ترس این اتفاق می افتد و ما دیگران را مثل زامبی می بینیم.

مصاحبه با کوین همدانی: زامبی ها غلبه ی ترسند! -

کوین همدانی

.

منبع :

هنر و رسانه

تبلیغات