هزینه ساخت بازی Gears of War 4 بیش از 300 میلیارد تومان است !

آکاایران: آقای «تیم سووینی» (Tim Sweeny)، مدیر بخش اجرایی استودیو اپیک گیمز، در مصاحبه با سایت پالیگان از گذشته و آینده بازی Gears of War 4 و مسائلی مربوط به توسعه دهندگان، روش های کسب و کار و غیره صحبت کرده است.

به گزارش آکاایران:  در بین این صحبت ها سووینی به افزایش بودجه مجموعه بازی های Gears of War، مخالفت های مایکروسافت و روی آوردن استودیو به بازی های Free To Play اشاره کرد. طبق گفته های سووینی، ساخت و تولید بازی اصلی Gears of War که سال ۲۰۰۶ برای ایکس باکس ۳۶۰ عرضه شد؛ حدود ۱۲ میلیون دلار هزینه در پی داشت. و با درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری، به یک اثر سودآور تبدیل شد.

هزینه ساخت بازی Gears of War 4

اما هزینه تولید بازی های بعدی این مجموعه به طرز قابل توجهی افزایش یافت به صورتی که ساخت بازی Gears of War 3 چهار تا پنج برابر بازی اصلی بود و حدود ۴۸ تا ۶۰ میلیون دلار بودجه به آن اختصاص داده شد. استودیو اپیک گیمز قبل از اینکه حق امتیاز کل مجموعه را به مایکروسافت بفروشد، برنامه داشت تا برای بازی Gears of War 4 حدود ۱۰۰ میلیون دلار هزینه صرف کند.

هزینه ساخت بازی Gears of War 4 بیش از 300 میلیارد تومان است !

هزینه ساخت بازی Gears of War 4 بیش از 300 میلیارد تومان است ! -آکاهزینه ساخت بازی Gears of War 4 بیش از 300 میلیارد تومان است ! -آکا

آکاایران: هزینه ساخت بازی Gears of War 4 بیش از 300 میلیارد تومان است !

آیا صرف هزینه ۱۰۰ میلیون دلاری به صرفه است ؟

وی گفت: سود حاصل از این مجموعه در طول چند سال اخیر کمتر و کمتر می شد. بر اساس محاسبات ما ساخت بازی Gears of War 4 بیش از ۱۰۰ میلیون بودجه لازم داشت؛ و فقط در صورتی هزینه هایش جبران می شود که به یک موفقیت کامل تبدیل گردد. در غیر اینصورت استودیو ورشکست خواهد شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم روش کسب و کارمان را تغییر دهیم.

بازی بعدی استودیو اپیک گیمز Paragon نام دارد و قرار است بصورت Free to Play عرضه شود. همچنین این استودیو در حال کار بر روی نسخه مجانی از Unreal Tournament نیز است. اما هنوز اعلام نکرده که بازی Fortnite به چه صورت عرضه می شود.

تیم سویینی از مخالفت های بین اپیک گیمز و مایکروسافت بر سر بازی Gears of War: Judgment (که توسط استودیو People Can Flay خارج از استودیو اپیک گیمز ساخته شد) هم صحبت کرد. وقتی بازی Gears of War Judgment را منتشر کردیم، بسیاری از بازیکنان از مراحل نقشه های چند نفره شکایت داشتند. ما متوجه مشکلات شدیم و تصمیم گرفتیم که بعضی مراحل را دوباره بسازیم و محتوای جدیدی به آنها اضافه کنیم و بخش چند نفره را مانند یک بازی جدید از اول منتشر کنیم. شبیه کاری که با یک پروژه انجام دادیم و در آخر به ساخت Unreal Tournament ختم شد. ولی بعد از اینکه هدف مان را با مایکروسافت درمیان گذاشتیم، آنها مخالفت کردند و مانع این کار شدند.

سویینی در ادامه گفت: اپیک گیمز قصد پول گرفتن از مایکروسافت را نداشت. اما به خاطر اینکه ایده های ما با تجارت آنها فرق داشت، آنها (مایکروسافت) مخالفت می کردند. آن موقع بود که کاملا متوجه شدم اگر یک ناشر یا هر کس دیگری بین سازنده یک بازی و بازکنان آنها قرار گیرد چه خطراتی پیش خواهد آمد؛ و این کار چقدر برای سلامت یک بازی و مخاطبانش مخرب است.

بازی Gears of War 4 توسط استودیو coalition (که مایکروسافت صاحب آن است) در حال ساخت می باشد. هرچند نسخه بتای بخش چند نفره این بازی هفته گذشته در دسترس قرار گرفت ولی بازی نهایی در تاریخ ۲۰ مهر برای ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. لازم به ذکر بوده که هنوز مایکروسافت از بودجه ای که برای بازی Gears of War 4 اختصاص داده شده صحبت نکرده است.

منبع :

تبلیغات