چگونه امنیت مرورگر خود را افزایش دهیم؟
 

آکاایران به نقل از برترین ها : آشنایی با مرورگر‌ها می‌تواند به
چگونه امنیت مرورگر خود را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت مرورگر خود را افزایش دهیم؟ مرورگرمحتویات فعال؛ جاوا اسکریپت و کوکی‌ها

در اغلب وب سایت‌ها به منظور افزایش کارایی آن‌ها از اسکریپت‌ها استفاده می‌شود. به عنوان نمونه می‌توان به پنجره خبرهای دینامیک صفحه اصلی برترین ها اشاره کرد. این نوع اسکریپت‌ها را «محتویات فعال» می‌نامند که می‌توانند به راهی برای سرقت اطلاعات کاربران تبدیل شوند.جاوا اسکریپت یکی از پر استفاده‌ترین زبان‌های اسکریپت نویسی است که در اکثر وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که به پیام‌هایی که ویروس یاب سیستم در این باره می‌دهد، دقت کنید. همچنین با انجام تنظیمات مناسب در مرورگرتان خطرات این نرم افزار‌ها را کاهش دهید.

به منظور پیشگیری از خطرات محتویات فعال، امکانات متعددی در اکثر مرورگر‌ها پیش بینی شده که با استفاده می‌توان یک سطح ایمنی مناسب ایجاد کرد.

این تنظیمات ممکن است محدودیت‌هایی در استفاده از وب سایت‌ها ایجاد کند به عنوان نمونه بخش‌هایی از یک وب سایت مشخص که توسط این برنامه‌ها پشتیبانی می‌شود برای کاربران قابل مشاهده و استفاده نباشد.

در مورد وب سایت‌هایی که درباره‌ی آن‌ها شناخت کافی ندارید غیر فعال کردن محتویات فعال چگونه امنیت مرورگر خود را افزایش دهیم؟

امنیت مرورگرهای اینترنتیکوکی

کوکی یک فایل است که توسط یک وب سایت‌ برای ضبط اطلاعات روی کامپیو‌تر شما قرار می‌گیرد. این اطلاعات می‌تواند شامل مواردی باشد شما در آن سایت وارد کرده‌اید: نام، ایمیل و سایر اطلاعات شخصی. این فایل‌ها در مرورگرهای اکسپلورر در فولدر Temporary Internet Files و در فایر فاکس در فولدری به نام کوکی ذخیره می‌شوند.

برخی کوکی‌ها صفحاتی را که به آن مراجعه کرده‌اید و مدت زمان حضورتان در آن صفحات را ثبت می‌کنند. این کوکی‌ها در سهولت استفاده از وب سایت‌ها موثراند. به عنوان نمونه وقتی برای وارد شدن به ایمیل خود درخواست حفظ اطلاعات خود را می‌کنید، کوکی‌ها این وظیفه را انجام می‌دهند.

هر وب سایت تنها می‌تواند از اطلاعاتی که شما وارد کرده‌اید استفاده کند. به همین دلیل سعی کنید تنها اطلاعات ضروری را وارد کنید. همچنین اگر از چگونه امنیت مرورگر خود را افزایش دهیم؟

مقایسه امنیت مرورگرهاپس از انتخاب یکی از تنظیمات امنیتی، برخی از ویژگی‌های مرورگر فعال و تعدادی دیگر، غیرفعال می‌شوند. در برخی موارد نیز پیش از اجازه‌ی دسترسی به وب سایت از کاربر اجازه خواسته می‌شود. این دسترسی می‌تواند موردی و یا همیشگی باشد.

کاربران می‌توانند در دوره‌های زمانی مختلف کوکی‌ها را از روی سیستم خود حذف کنند. برای انجام این کار تنها لازم است به بخش تنظیمات وارد شوید و گزینه‌ی Browsing History را انتخاب و اطلاعات ذخیره شده در این بخش را پاک کنید.

همچنین بخوانید : فایرفاکس خود را از آن چه هست سریع تر کنید!
گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
گردآوری توسط بخش ترفند مرورگرها، ترفندهای مرورگرهای وب، ترفندهای فایرفاکس، ترفندهای کروم، ترفندهای اینترنت اکسپلورر سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات