این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند

آکاایران: این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

آکاایران: ماسکی که توانسته ازسد فیس آی دی عبور کند!

این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

گول زدن فیس آی دی

شرکتی به نام Bkav ماسک سه بعدی را طراحی کرده که برخلاف ادعای اپل می تواند خیلی راحت فیس آی دی (Face ID) آیفون X را دور زده و نمایشگر آن را آنلاک کند. بنابراین به نظر نمی رسد که فیس آی دی آیفون 10 به اندازه ای که اپل مدعی شده بود امن و قابل اطمینان باشد! با سایت شبکه همراه باشید.

حتما می دانید که آیفون X یا آیفون 10 اپل از فیس آی دی به جای اسکنر انگشت بهره می برد. فیس آی دی در واقع قابلیت تشخیص چهره پیشرفته ای است که اپل در آن را در آیفون X پیاده کرده و مدعی شده که دقت عملکرد و ضریب امنیت بسیار بالایی دارد. اپل در حین معرفی آیفون X به طور رسمی اشاره داشت که ضریب خطای فیس آی دی آیفون X چیزی در حدود یک در یک میلیون است!

اپل همچنین مدعی شده بود که فیس آی دی با ماسک قاب گول زدن نیست و ماسک ها را از صورت واقعی انسان تشخیص می دهد! اما به نظر نمی رسد که این ادعای اپل چندان صحیح باشد! به تازگی یک شرکت امنیتی به نام Bkav ماسک سه بعدی را ساخته که خیلی راحت می تواند فیس آی دی آیفون X را گول زده و قفل نمایشگر این گوشی را آنلاک کند! ماسک مذکور به صورت کاملا مستقل و با قرارگیری در جلوی آیفون X نمایشگر آن را آنلاک خواهد کرد.

این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

عبور از فیس آی دی

شرکت سازنده این ماسک اشاره داشته که ما با شناخت دقیق نحوه عملکرد  سیستم هوش مصنوعی که اپل در فیس آی دی بکار برده است، توانستیم آن را گول بزنیم. جالب است بدانید که ماسک سه بعدی که شرکت Bkav طراحی کرده از اجزا و مواد مختلف تشکیل شده که البته جزئیات خیلی دقیقی در مورد آن منتشر نشده است. آقای نگو توآن آن (Ngo Tuan Anh) رئیس شرکت مذکور می گوید:

"ماسک مورد نظر از ترکیب تکنولوژی چاپ سه بعدی و عکس های دو بعدی تشکیل شده است. همچنین برخی اقدامات خاص برای بهینه سازی و طراحی دقیق مکان های خاصی از صورت مثل گونه ها، اطراف چهره و سایر مکان هایی که مساحت زیادی از آن توسط پوست پوشانده شده است انجام گردیده تا بدین صورت قادر به گول زدن هوش مصنوعی باشیم که اپل در فیس آی دی آیفون X از آن استفاده می کند."

این ماسک فیس آی دی آیفون X را گول می زند + عکس

امنیت فیس آی دی

همانطور که اشاره شد برای ساخت این ماسک از مواد مختلفی هم استفاده شده است. برای مثل دماغ ماسک از سیلیکون تشکیل می شود و صورت ماسک از فریم های خاص مبتنی بر چاپ سه بعدی تشکیل می گردد. جالب است بدانید که هزینه ساخت این ماسک فقط 150 دلار عنوان شده است! شرکت Bkav در ویدئوی نحوه عملکرد این ماسک را نمایش داده و عنوان داشته که قابلیت فیس آی دی آیفون X به اندازه ای که اپل مدعی شده بود امن و قابل اعتماد نیست! نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات