آیا بلک بری از رمزنگاری داده ها دست می کشد؟

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- شرکت بلک بری که برای مدت های طولانی به سیستم رمزنگاری داده های خود افتخار می کرد، پس از سال های دشوار گذشته ممکن است رویکرد متفاوتی را درپیش گرفته و با نهادهای دولتی همکاری داشته باشد.

آیا بلک بری از رمزنگاری داده ها دست می کشد؟

آیا بلک بری از رمزنگاری داده ها دست می کشد؟ -آکارمزنگاری

آکاایران: آیا بلک بری از رمزنگاری داده ها دست می کشد؟

شرکت بلک بری که برای مدت های طولانی به سیستم رمزنگاری داده های خود افتخار می کرد، پس از سال های دشوار گذشته ممکن است رویکرد متفاوتی را درپیش گرفته و با نهادهای دولتی همکاری داشته باشد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیل Engadget، به تازگی جان چن به عنوان مدیر ارشد اجرایی شرکت بلک بری در مصاحبه ای از احتمال کنار گذاشته شدن رویکرد امنیتی فعلی این شرکت سخن گفته است.

به تازگی چن در مصاحبه ای با سوالاتی در زمینه موضوع رمزنگاری داده ها و ماجرای اپل و اف بی آی روبرو شد که پاسخ او به این سوالات عملا نشان از آمادگی این شرکت برای تغییرات داشت.

 
آیا بلک بری از رمزنگاری داده ها دست می کشد؟

چن در پاسخ به سوال یاد شده اعلام کرد که رمزنگاری داده ها امر مهمی است ولی در برخی از موارد همکاری با دولت ها در این زمینه می تواند بسیار مفید باشد.

گفته می شود که برخی از متخصصان معتقدند که این رویکرد بلک بری جهت افزایش دامنه همکاری با مراکز دولتی و کسب سود از این طریق بوده است.

با این وجود نحوه سخن گفتن چن نشان از این دارد که این شرکت هنوز تصمیم قطعی برای انجام این کار را نگرفته است و سعی دارد تا گزینه های خود را باز نگاه دارد.
 منبع :

تبلیغات