سرقت اطلاعات چهار میلیون مشتری شرکت اینترنتی انگلیسی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- شاید شرکت تاک تاک به علت عدم تامین امنیت و برخورد نامناسب با مشتریان خود به ۵۰۰ هزار پوند جریمه محکوم شود.

سرقت اطلاعات چهار میلیون مشتری شرکت اینترنتی انگلیسی

سرقت اطلاعات چهار میلیون مشتری شرکت اینترنتی انگلیسی -آکاسرقت

آکاایران: سرقت اطلاعات چهار میلیون مشتری شرکت اینترنتی انگلیسی

شرکت انگلیسی تاک تاک ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت برای تحقیق در مورد حملات سایبری اخیر به زیرساخت های خود از شرکت دفاعی BAE Systems کمک می گیرد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این حملات منجر به سرقت اطلاعات شخصی بیش از چهار میلیون نفر مشتری تاک تاک شده است.

این شرکت روز جمعه اعلام کرده بود که هکرها به آن هشدار داده اند اگر پیشنهاد اخاذی آنها را نپذیرد باید در انتظار حمله هکری باشد.

علت اعتراض این هکرها وضع قوانین جدید در انگلیس در مورد مدیریت و کنترل اطلاعات شخصی افراد است.

هنوز جزئیات بیشتری در مورد ماهیت این حمله و میزان دقیق خسارات وارده به کاربران اعلام نشده است.

واحد جرائم سایبری پلیس انگلیس در حال تحقیق در این زمینه است. تاک تاک می گوید تصور نمی کند اطلاعات مسروقه از کاربران منجر به زیان مالی به آنها شود.

این سومین بار در یک سال اخیر است که هکرها موفق به سرقت اطلاعات مشتریان شرکت تاک تاک می شوند و همین امر باعث اعتراض شدید هزاران نفر در شبکه های اجتماعی نسبت به این موضوع شده است.

برخورد نامناسب تاک تاک با مشتریان خود نیز این نارضایتی را تشدید کرده، زیرا این شرکت مشترکان خود را تهدید به تحمیل هزینه های چند صد پوندی در صورت لغو قرارداد کرده است.

نهادهای نظارتی انگلیس در حال بررسی موضوع هستند و می گویند ممکن است تاک تاک به علت عدم تامین امنیت و برخورد نامناسب با مشتریان خود به حداکثر ۵۰۰ هزار پوند جریمه محکوم شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره ملی آمار انگلیس از آغاز سال ۲۰۱۵ تا پایان ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۲.۵ میلیون جنایت سایبری در این کشور رخ داده است.منبع :

اطلاعات

تبلیغات