وزارت دادگستری آمریکا بعد از اپل روی واتس اَپ هم کلید کرد

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- وزارت دادگستری آمریکا نه فقط به اپل، بلکه از مدیران واتس اَپ هم خواسته تا دیتای خود را برای آن ها رمزگشایی کنند.

وزارت دادگستری آمریکا بعد از اپل روی واتس اَپ هم کلید کرد

وزارت دادگستری آمریکا بعد از اپل روی واتس اَپ هم کلید کرد -آکاوزارت

آکاایران: وزارت دادگستری آمریکا بعد از اپل روی واتس اَپ هم کلید کرد

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت مقامات DOJ هنوز پاسخ روشنی بابت درخواست خود از اپل نگرفته اند که به سراغ واتس اَپ رفته اند.

هرچند مورد حقوقی اپل درباره حادثه تروریستی ضارب سن برناردینو است اما کیس حقوقی واتس آپ ربطی به مسائل تروریستی ندارد اما این مقامات از مدیران واتس اَپ خواسته اند تا دیتای رمزگذاری شده را برای آن ها بگشاید.

رئیس جمهور اوباما نیز ضمن ورود به داستان، تلویحاً از اپل خواست بت سازی نکرده و به ارزش های حکومتی! احترام بگذارد، هرچند اپل هنوز روی مواضع خود اصرار می کند.

از سوی دیگر برخی مقامات سنای آمریکا لایحه ای را تهیه کرده و قرار است مطرح کنند که مطابق با آن شرکت های آی تی مجبورند تا دیتای خود را به دستور مقامات قضایی باز کنند.

این لایحه فعلاً تصویب نشده اما طرفداران آزادی بیان به شدت از طرح آن ابراز نگرانی کرده اند.

در کیس حقوقی واتس اَپ ظاهراً قاضی رأی به خوانش دیتا داده است ولی کارشناسان با دیتای رمزگذاری شده روبرو شده اند و نتوانستند کار را جلو ببرند.

ماه گذشته وقتی دادگاه از مدیران واتس اَپ خواست تا دیتای مربوط به یک قاچاقچی را در اختیار آن ها بگذارد، آن ها گفتند چنین چیزی را ندارند و این موضوع باعث به زندان رفتن مدیر اجرایی فیس بوک در برزیل شد.

گفتنی است فیس بوک در سال ۲۰۱۴ واتس اَپ را به قیمت ۲۱ میلیارد دلار خرید و از آن خود کرد و البته شرکتی دولتی دیتای واتس آپ را رمزگذاری کرده است!منبع :

دادگستری

تبلیغات