رکورد هک شدن داده های کاربران شکسته شد

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: با نفوذ هکرها به سایت های مای اسپیس، تامبلر و فلینگ

سرقت اطلاعات شخصی 642 میلیون کاربر

 

آکا ایران- محققان امنیتی از وقوع سه رخداد هکری و سرقت اطلاعات بیش از 642 میلیون حساب کاربری سایت های مای اسپیس، تامبلر و فلینگ خبر می دهند.

رکورد هک شدن داده های کاربران شکسته شد

رکورد هک شدن داده های کاربران شکسته شد -آکارکورد

آکاایران: رکورد هک شدن داده های کاربران شکسته شد

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، به نظر می رسد استفاده کاربران برخی از این سایت ها از اسامی کاربری و کلمات عبور یکسان به پیش برد فرایند هک سایت های یاد شده کمک شایانی کرده است.

اطلاعات یاد شده نشان می دهد حمله هکری به سایت دوست یابی فلینگ در سال ۲۰۱۱، حمله به لینکد.این در سال ۲۰۱۲ و حمله به سایت تامبلر در سال ۲۰۱۳ رخ داده، اما این آسیب پذیری های امنیتی تاکنون مخفی نگه داشته شده بودند. سرقت داده های کاربران مای اسپیس هم در زمانی پس از سال ۲۰۰۷ و قبل از سال ۲۰۱۲ رخ داده است.

مساله نگران کننده این است که این حجم از سرقت اطلاعات حدود چهار سال قبل رخ داده و تاکنون از چشم افکار عمومی پنهان نگه داشته شده است. می توان حدس زد که هکرها و کلاه برداران اینترنتی تا چه میزان از این اطلاعات ارزشمند شخصی برای فعالیت های خلافکارانه دیگر سواستفاده کرده اند.

بررسی های امنیتی نشان می دهد این حملات هکری منجر به سرقت دو سوم داده های شخصی ذخیره شده کاربران در سایت های یادشده گردیده است. تمامی این اطلاعات مسروقه در سایت های زیرزمینی که به بخش تاریک وب شهرت دارند، فروخته شده اند و بررسی نظرات خریداران از رضایت آن ها از کیفیت داده های مسروقه حکایت می کند.

در این میان مساله نگران کننده مخفی ماندن این حجم از سرقت اطلاعات توسط هکرهاست. هنوز مشخص نیست مدیران سایت های یاد شده به تازگی از موضوع مطلع شده اند یا در تمام این سال ها واقعیت را از کاربران مخفی کرده اند و مساله نگران کننده دیگر آن است که روند سرقت داده های شخصی کاربران تا کجا پیش خواهد رفت و تا چه زمانی شاهد انتشار خبرهای نگران کننده در این زمینه خواهیم بود.

در میان چهار حمله هکری افشاشده خطرناک ترین و گسترده ترین آن ها مربوط به هک سایت مای اسپیس بوده که موجب سرقت اطلاعات ۳۶۰ میلیون حساب کاربری شده است. این بزرگترین حمله هکری به یک سایت آنلاین محسوب می شود.

مدیران برخی از این سایت ها از جمله تامبلر می گویند شواهدی در دست نیست که از اطلاعات مسروقه برای دسترسی به حساب های کاربری افراد استفاده شده باشد، اما برای کاربرانی که اطلاعاتشان سرقت شده حساب کاربری با کلمه عبور جدید در نظر گرفته شده است.منبع :

کاربران

تبلیغات