تلاش پنتاگون برای ابداع روش جدید شناسایی حملات هکری

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- پنتاگون به طور جدی در تلاش است تا مشکل آسیب پذیری شبکه ها و رایانه های خود را برطرف کند.

تلاش پنتاگون برای ابداع روش جدید شناسایی حملات هکری

تلاش پنتاگون برای ابداع روش جدید شناسایی حملات هکری -آکاتلاش

آکاایران: تلاش پنتاگون برای ابداع روش جدید شناسایی حملات هکری

وزارت دفاع آمریکا به منظور مقابله با حملات سایبری هکرها و جلوگیری از سرقت اطلاعات و فایل های حساس در تلاش برای ابداع یک روش جدید فوق امنیتی است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، با افزایش گزارش مواردی از سرقت اطلاعات حساس کارکنان نهادهای دولتی در آمریکا و حتی نفوذ هکرها به شبکه های نگهداری داده های نظامی و فوق سری ایالت متحده، پنتاگون تلاش کرده تا به طور جدی مشکل آسیب پذیری شبکه ها و رایانه های خود را برطرف نماید.

این وزارتخانه در حال ایجاد یک سیستم الکترونیک جدید است که قادر به شناسایی و اولویت بندی آسیب پذیری ها و حفره های امنیتی بوده و بر اساس تهدید ناشی از آنها هر یک را طبقه بندی می کند.

ورود داده ها برای اولویت بندی آسیب پذیری ها به طور دستی صورت می گیرد، اما طبقه بندی نهایی داده ها با استفاده از یک سیستم خودکار صورت می گیرد که می توان با استفاده از آن به سرعت هرگونه تلاش برای نفوذ به رایانه ها را شناسایی کرد و گروه های واکنش سایبری را نیز از حملات هکری مطلع نمود تا بتوان قبل از هرگونه آسیب جدی با عاملان این اقدامات برخورد کرد.

بررسی ها نشان می دهد که تمامی شبکه های رایانه ای حساس دولتی در آمریکا در برابر حملات هکری آسیب پذیر هستند و حتی برخی اطلاعات سیستم های موشکی آمریکا به دست هکرهای چینی افتاده است. قرار است چارچوب این کار ظرف چند ماه آینده نهایی شود.

ارتش آمریکا تا به حال ۶۲۰۰ نفر از پرسنل خود را در قالب ۱۳۳ تیم واکنش سازماندهی کرده و قرار است سیستم امنیتی ضدهکری آن تا سال ۲۰۱۶ عملیاتی و فعال شود.منبع :

پنتاگون

تبلیغات