آسیب پذیری جدید گوشی های اندرویدی را می کُشد

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- گوشی هایی که مبتنی بر نسخه 4.3 اندروید یا همان Jelly Bean به بالا فعالیت می کنند، در معرض این خطر کاملا جدی قرار دارند.

آسیب پذیری جدید گوشی های اندرویدی را می کُشد

آسیب پذیری جدید گوشی های اندرویدی را می کُشد -آکاآسیب

آکاایران: آسیب پذیری جدید گوشی های اندرویدی را می کُشد

شرکت Trend Micro از کشف آسیب پذیری جدیدی در سیستم عامل اندروید خبر داد که می تواند به صورت خودکار گوشی را در حالت بی صدا قرار دهد، از برقراری تماس های تلفنی جلوگیری کند و یک صفحه نمایش بی جان و غیرقابل استفاده را ارائه دهد تا کاربر نتواند هیچ استفاده ای از گوشی خود بکند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از آی تی پی، این شرکت امنیتی در بیانیه جدید خود توضیح داد گوشی هایی که مبتنی بر نسخه ۴.۳ اندروید یا همان Jelly Bean به بالا فعالیت می کنند، در معرض این خطر کاملا جدی قرار دارند.

به گفته شرکت Trend Micro، بیش از نیمی از تمام دستگاه های اندرویدی در جهان این نسخه ها را شامل می شوند و هنوز گروه Android Engineering Team در شرکت گوگل هیچ وصله امنیتی برای رفع مشکل مذکور ارائه نکرده است.

حمله سایبری در این زمینه به دو روش انجام می شود. نخست آنکه یک ابزار آلوده پس از نصب شدن روی گوشی می تواند تاثیرات خود را برجا بگذارد و دوم اینکه، ورود به یک سایت اینترنتی آلوده می تواند این نتایج را باعث شود.

آسیب پذیری جدید گوشی های اندرویدی را می کُشد

اندرویدی

 

این شرکت امنیتی همچنین توضیح داد: «نخستین تکنیک که می تواند اثرات مخرب و طولانی مدت روی گوشی برجا بگذارد به این صورت عملی می شود: یک ابزار آلوده حاوی فایل MKV که خود را به عنوان نرم افزار با نصب خودکار ثبت کرده است وارد دستگاه می شود و پس از بوت شدن موجب می شود با هر بار روشن شدن گوشی سیستم عامل به خوبی کار نکند.»

در ادامه این توضیحات گفته شد: «در برخی موارد این مشکل شبیه به آسیب پذیری Stagefright عمل می کند که به تازگی کشف شده است. هر دو آسیب پذیری می توانند پس از دریافت یک فایل چند رسانه ای سیستم عامل اندروید را از کار بیاندازند و همه قابلیت های اصلی گوشی را غیرفعال کنند.»
 منبع :

پذیری

تبلیغات