بریتانیا از همه کاربران جهان جاسوسی می کند

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- این سیستم تریلیون ها فراداده که از رفتارهای کاربران در اینترنت ذخیره شده است را در اختیار جاسوسان بریتانیایی قرار می دهد.

بریتانیا از همه کاربران جهان جاسوسی می کند

بریتانیا از همه کاربران جهان جاسوسی می کند -آکابریتانیا

آکاایران: بریتانیا از همه کاربران جهان جاسوسی می کند

جاسوسان بریتانیایی برنامه جدیدی برای نظارت جامع روی اینترنت مطرح کردند که با نام Karma Police شناخته می شود و به آنها امکان می دهد فعالیت های خود را با اهداف دقیق تر دنبال کنند و از این طریق بتوانند در پروفایل شخصی هر کاربر جهانی اینترنت گشت وگذار کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از شماران سیستم به نقل از پی سی ورلد، این سیستم تریلیون ها فراداده که از رفتارهای کاربران در اینترنت ذخیره شده است را در اختیار جاسوسان بریتانیایی قرار می دهد.

مرکز The Intercept که از این طرح دولت بریتانیا پرده برداشته است، توضیح داده که Karma Police پروژه های محرمانه و کدگذاری شده مختلفی را پیش می برد که از جمله آنها می توان به Moose Milk اشاره کرد. در این پروژه تلاش می شود با داده های ویژه از کیوسک های تلفن مورد تحلیل قرار بگیرند.

پروژه دیگری که توسط جاسوسان بریتانیایی ارائه شده است Salty Otter نام دارد. این پروژه در اصل تکنیکی است که نوع دستگاه واسطه ای را تشخیص می دهد و به عنوان مثال مشخص می کند که کاربر از طریق تلفن یا چت های اینترنتی ارتباط خود را برقرار کرده است.

بریتانیا از همه کاربران جهان جاسوسی می کند

کاربران

 

اسنادی که پیش تر «ادوارد اسنودن» کارمند اسبق «آژانس امنیت ملی آمریکا» (NSA) منتشر کرده بود نیز نشان می دهد «ستاد ارتباطات دولت بریتانیا» (GCHQ) سرمایه گذاری های گسترده روی پروژه Karma Police انجام داده است.

با این وجود «گروه فرمان های پیش رو» (PTSG) که نمونه اولیه فناوری های نظارتی را برای دولت بریتانیا ارایه کرده است، هم اکنون در حال توسعه آن است. این گروه فوریه ۲۰۰۸ جلسه ای را با مقامات بریتانیایی برگزار کرده بود تا بتواند نیاز دولت به محتوای الکترونیکی را پاسخ دهد.
 منبع :

جاسوسی

تبلیغات