ارتباطات واتس اپ کاملا رمزگذاری شده است

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- در حال حاضر، دومین مسنجر محبوب در جهان از شیوه رمزنگاری end-to-end پوشش داده شده است.

واتس اپ

ارتباطات واتس اپ کاملا رمزگذاری شده است -آکاارتباطات

آکاایران: ارتباطات واتس اپ کاملا رمزگذاری شده است

شبکه اجتماعی واتس اپ کاربرانش را غافلگیر کرد. واتس اپ، یکی از محبوب ترین خدمات ارتباطات آنلاین در جهان، در حال حاضر با استفاده از شیوه رمزنگاری end-to-end در هر دستگاه و برای هر پیام، صداها، متن ها، عکس ها، ویدیو ها، گروه ها و یا هرکدام یک به یک را تشخیص دهد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از انگجت، شرکت اوپن ویسپر، یک سازمان است با هدف پیشبرد تکنولوژی ارتباطی امن است که سال گذشته برای پوشش پیاده سازی یک سیستم رمزنگاری با واتس اپ همکاری می کرد. امروزه کاربران واتس اپ نوتیفیکیشن هایی در صفحه مکالمه خود به معنی امن بودن پیام هایشان مشاهده می کنند.

این خبر هرچند بخودی خود از لحاظ فنی مهم است، اما همزمان تقریبی آن با بحث و جدال های حقوقی که میان برخی شرکت های فناوری و دولت ها بر سر افشاسازی محتوای دیوایس ها درگرفته است، به آن اهمیت بیشتری می بخشد.

واتس اپ

رمزگذاری


گفتنی است شبکه واتس اپ، در حال حاضر دومین پیام رسان محبوب در جهان است که از شیوه رمزنگاری end-to-end پوشش داده شده است.

واتس اپ اعلام کرده: «در حالی که ما کاری قانونی انجام می دهیم، برای امن نگه داشتن اطلاعات مردم نیز تلاش می کنیم، ضمن اینکه از افشای اطلاعات آنها توسط افراد سودجو و مجرمان جلوگیری می کنیم و بدین ترتیب احترام به حریم خصوصی کاربرانمان را مورد توجه قرار می دهیم.»

شایان ذکر فیس بوک در سال ۲۰۱۴ واتس اپ را با قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد تا بتواند ۴۵۰ میلیون پایگاه کاربری خود را پوشش دهد. امروزه بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان از واتس اپ استفاده می کنند، و در حال حاضر همه آنها توسط رمزنگاری یک به یک پوشش داده شده اند.

تیم واتس اپ حداقل از نوامبر ۲۰۱۴ (از زمانی که اعلام استفاده از پروتکل رمزگذاری end-to-end برای پیام های متنی بر روی اندروید کرد) به آرامی سرویس های امنیتی خود را گسترش داده است. این تصمیم در واقع برای جلوگیری از فعالیت مجرمان سایبری است که ممکن است از واتس اپ(و یا دیگر اپلیکیشن های ارتباطی) برای اعمال مجرمانه استفاده کنند.
  منبع :

کاملا

تبلیغات