کشف ردپای هکرهای جذامی کره شمالی در سرقت بزرگ بانکی از بنگلادش

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- اف بی آی هکرهای جذامی کره شمالی را مسبب سرقت 101 میلیون دلاری از بانک مرکزی بنگلادش می دانند.

کشف ردپای هکرهای جذامی کره شمالی در سرقت بزرگ بانکی از بنگلادش

کشف ردپای هکرهای جذامی کره شمالی در سرقت بزرگ بانکی از بنگلادش -آکاردپای

آکاایران: کشف ردپای هکرهای جذامی کره شمالی در سرقت بزرگ بانکی از بنگلادش

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، اریک چی-ان مدیر ارشد در سیمانتک می گوید آن ها ردپای گروه هکری جذامی / Lazarus Group را در هک بانک مرکزی بنگلادش و سرقت ۱۰۱ میلیون دلار پیدا کرده اند.

هرچند مسئولان اف بی آی و بازپرسان سایبری در کالیفرنیا از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرده اند اما کارشناسان امنیتی در سیمانتک و همچنین BAE Systems به جد معتقدند که گروه جذامی ها که به کره شمالی وابسته هستند در هک بانک مرکزی بنگلادش نقش مستقیم داشته اند و به همین خاطر باید تحقیقات درباره نقش حکومت کره شمالی در این هک مشخص شود.

گفتنی است در سال ۲۰۱۳ جذامی ها به بانک های کره جنوبی و همچنین کانال های رادیویی و تلویزیونی کره جنوبی حمله سایبری گسترده ای کردند و همان زمان کره جنوبی، شمالی ها را مسبب این حمله دانست. همچنین در سال ۲۰۱۴ نیز با هک شدن سونی پیکچرز انگشت اتهام اف بی آی متوجه کره شمالی ها شد که در این حمله نیز ردپای گروه جذامی ها دیده شد.

کارشناسان امنیت اطلاعات در آمریکا با ردیابی پول های جابه جا شده از بانک مرکزی بنگلادش به سه کشور اکوآدور، فیلیپین و ویتنام به این نتیجه رسیده اند که گروه جذامی ها در این عملیات نقش اصلی را داشته و بنابراین پای کره شمالی به این موضوع را باز کرده اند.

«مت تایت» کارشناس امنیت در انگلیس نیز معتقد است کار باید از سوی کره شمالی هدایت شده باشد و ما شاهد استفاده از یک کد یکسان در حملات هکری مشابه به سیستم بانکی و نیز سونی پیکچرز و ... هستیم.



منبع :

هکرهای

تبلیغات