سه چهارم سرورهای اینترنت جهان ناامن هستند

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- سه چهارم تمام سرورهای اینترنتی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند، هیچ گونه توانایی برای مقابله با تهدیدهای امنیتی جدی را ندارند.

سه چهارم سرورهای اینترنت جهان ناامن هستند

سه چهارم سرورهای اینترنت جهان ناامن هستند -آکاچهارم

آکاایران: سه چهارم سرورهای اینترنت جهان ناامن هستند

«گِرِگ یانگ» مدیر تحقیقات گارتنر توضیح داد، دولت ها در جریان شناسایی فضاهای سایبری خطرناک و مقابله با آنها مشکلات فراوانی پیش روی خود می بینند و به راحتی نمی توانند در این زمینه گام بردارند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از آی تی پی، یانگ طی سخنرانی خود در کنفرانس «امنیت و خطرهای مدیریتی» که توسط شرکت تحقیقاتی گارتنر برگزار شده بود توضیح داد راهکارهای امنیتی که هم اکنون مورد استفاده قرار می گیرند، با مشکلات بیشتری مواجه می شوند. زیرا سازمان های امروز با انواع تهدیدهای امنیتی مواجه هستند و برای آنکه بتوانند خود را در مقابل این تهدیدها ایمن کنند، مهارت کافی در اختیار آنها نیست.

از جمله تهدیدهایی که امنیت IT در سازمان های سراسر جهان را به خطر می اندازت می توان به عدم توانایی در شناسایی خطرات سایبری اشاره کرد. همچنین ناتوانی سیستم های سازمانی قدیمی برای مقابله با تهدیدهای سایبری جدید باعث شده است بسیاری از کسب و کارها در سراسر جهان با مشکل مواجه شوند.

بررسی های مرکز تحقیقاتی گارتنر نشان داد سه چهارم تمام سرورهای اینترنتی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند، هیچ گونه توانایی برای مقابله با تهدیدهای امنیتی جدی را ندارند.

سه چهارم سرورهای اینترنت جهان ناامن هستند

اینترنت

 

همچنین در جریان افزایش استفاده از دستگاه های موبایلی و روی کار آمدن اینترنت اشیاء، تعداد زیادی از سیستم های سازمانی می توانند به راحتی مورد حملات هکرها قرار بگیرند یا اینکه امکان نفوذ به پلتفرم آنها وجود داشته باشد.

مرکز تحقیقاتی گارتنر بر این باور است که بسیاری از سازمان ها سیستم ارتباطی خود را رمزگذاری می کنند تا بتوانند در مقابل حملات سایبری ایمن باشند. ولی باید گفت که هکرها بسیار جلوتر از این روش های معمول و پیش پا افتاده گام برمی دارند.
 منبع :

سرورهای

تبلیغات