هشدار درباره ضعف امنیتی اینترنت اشیاء

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- به تازگی متخصصان امنیت اعلام کرده اند که اینترنت اشیاء می تواند بسیار ناامن بوده و موجب دردسر استفاده کنندگان شود و به همین دلیل نیز باید به این موضوع تمرکز بیشتری را اختصاص داد.

هشدار درباره ضعف امنیتی اینترنت اشیاء

هشدار درباره ضعف امنیتی اینترنت اشیاء -آکاهشدار

آکاایران: هشدار درباره ضعف امنیتی اینترنت اشیاء

به تازگی متخصصان امنیت اعلام کرده اند که اینترنت اشیاء می تواند بسیار ناامن بوده و موجب دردسر استفاده کنندگان شود و به همین دلیل نیز باید به این موضوع تمرکز بیشتری را اختصاص داد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، یکی از اصلی ترین نگرانی هایی که در زمینه اینترنت اشیاء به وجود آمده است بحث امنیت آن است. تحقیقاتی از قبیل پژوهش انجام گرفته توسط محققان پرینستون (Princeton) نیز این نگرانی را از بین نمی برد.

این محققان برای انجام این تحقیق به بررسی چگونگی انتقال اطلاعات بین دستگاه های متصل در خانه شما و میزان امنیت آن ها پرداختند. نتیجه به دست آمده از این تحقیق حاکی از این بود که اشیاء متصل بخشی از اطلاعات را به خارج ارسال می کنند.

برخی از دستگاه هایی که این محققان به بررسی آنها پرداختن شامل ترموستات های نست (Nest)، اسپیکرهای هوشمند یوبی (Ubi)، دوربین های امنتی شارکس (Sharx)، قاب عکس دیجیتالی پیکس استار (PixStar) و یک مرکز اینترنت اشیاء بود.

 
هشدار درباره ضعف امنیتی اینترنت اشیاء

اینترنت


در ابتدا این گروه به این نتیجه رسیدند که ترموستات های نست (Nest) کد فشرده مشتریان را از طریق اینترنت به بیرون انتشار می دهند. به بیان دیگر، اطلاعات عمومی مربوط به موقعیت افراد. همچنین مختصات ایستگاه های هواشناسی این شرکت قفل نشده بود. خوشبختانه کمپانی نست پس از اطلاع از این مشکل به سرعت درصدد رفع آن برآمد.

این گروه از محققان همچنین دریافتند که دوربین های امنیتی کمپانی شارکس نیز اطلاعات را به بیرون درز می دهند. در انتها این محققان بیان کردند که بسیاری از دستگاه ها حداقل چندین جزئیات خود را از طریق اینترنت به بیرون انتقال می دهند. باوجوداین مشکلات هکرها به راحتی می توانند از دستگاه های داخل منزل شما مطلع شوند.
 منبع :

امنیتی

تبلیغات