ورود به دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ با تشخیص چهره ممکن شد

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- شرکت مایکروسافت در نخستین گام برای معرفی Windows Hello قابلیت های تشخیص اثر انگشت و عنبیه چشم را برای آن ارایه کرد.

ویندوز ۱۰

ورود به دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ با تشخیص چهره ممکن شد -آکادستگاه

آکاایران: ورود به دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ با تشخیص چهره ممکن شد

سیستم تشخیص هویت بیومتریک Windows 10 Hello مایکروسافت که رمز عبور را حذف می کند، به واسطه دستگاه جدید ارائه شده از سوی شرکت سوئدی Tobii قابلیت جدیدی در اختیار گرفت تا به کاربران امکان دهد از طریق تشخیص چهره خود وارد حساب های کاربری شوند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از زد.دی.نت، سیستم جدید Tobii به گونه ای ساخته شده است که از قابلیت Windows Hello پشتیبانی می کند تا انواع مختلف دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ بتوانند رمز عبور را کنار بگذارند.

شرکت مایکروسافت در نخستین گام برای معرفی Windows Hello قابلیت های تشخیص اثر انگشت و عنبیه چشم را برای آن ارائه کرد و توضیح داد که در آینده امکانات بیشتری به این فناوری اضافه می کند.

دستگاه های جدید از جمله تبلت Surface Pro 4 و Surface Book مایکروسافت از سیستم بیومتریک Windows Hello استفاده می کنند تا امکان ورود کاربر به حساب های کاربری را فراهم کنند.
این در حالی است که شرکت اینتل نیز قابلیت مذکور را در دوربین هوشمند RealSense خود مورد استفاده قرار داد نسل جدید رایانه های شخصی و لپ تاپ های ساخته شده در شرکت های لنوو، دل، اچ پی و ایسوس به این دوربین مجهز شد.

 
ویندوز ۱۰

ویندوز


با این وجود باید گفت که همچنان بخش اعظم دستگاه های ساخته شده مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابلیت شناسایی بیومتریک کاربر برای ورود به حساب های کاربری را در اختیار ندارند و قابلیت Windows Hello هنوز در آنها فعال نشده است.

با این وجود، کاربرانی که دستگاه مبتنی بر ویندوز ۱۰ دارند هم اکنون می توانند فناوری شرکت Tobii که با نام EyeX Contoller ارایه شده است را به قیمت ۱۱۹ یورو بخرند تا این سرویس را در اختیار بگیرند.
 منبع :

مبتنی

تبلیغات