قانون دولت آمریکا علیه رمزگذاری تلفن های همراه

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- مسئولان و مراجع قانونی ایالات متحده آمریکا به تازگی قانونی را ارائه کرده اند که به موجب آن، استفاده از رمزنگاری در تلفن های همراه، غیرقانونی بوده و شرکت هایی که محصولات خود را با این مشخصات عرضه کنند، جریمه نقدی خواهند شد.

قانون دولت آمریکا علیه رمزگذاری تلفن های همراه

قانون دولت آمریکا علیه رمزگذاری تلفن های همراه -آکاقانون

آکاایران: قانون دولت آمریکا علیه رمزگذاری تلفن های همراه

مسئولان و مراجع قانونی ایالات متحده آمریکا به تازگی قانونی را ارائه کرده اند که به موجب آن، استفاده از رمزنگاری در تلفن های همراه، غیرقانونی بوده و شرکت هایی که محصولات خود را با این مشخصات عرضه کنند، جریمه نقدی خواهند شد.

به گزارش آکا ایران به نقل از شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، جیم کوپر به عنوان نماینده مجلس کالیفرنیا لایحه ای معرفی کرده است که به موجب آن از ابتدای سال ۲۰۱۷ فروش دستگاه هایی که به صورت پیش فرض رمزگذاری شده باشند ممنوع می شود.

این لایحه که AB ۱۶۸۱ نام دارد اعلام می دارد که هر دستگاهی که بعد از تاریخ یکم ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی فروخته می شود باید توسط سازنده یا ارائه دهنده سیستم عامل آن قابل رمزگشایی باشد.
اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، تولید کنندگان متخلف در ازای هر تلفن رمزگذاری شده معادل دو هزار و ۵۰۰ دلار جریمه خواهند شد.

قانون دولت آمریکا علیه رمزگذاری تلفن های همراه

رمزگذاری

 

استدلال کوپر از ارائه این لایحه درواقع این است که تا زمانی که کمپانی های فعال در عرصه فناوری کار رمزگذاری تلفن های همراه هوشمند را انجام می دهند، پلیس نمی تواند شغل خود را به طور کامل انجام بدهد.

او برای ارائه این لایحه مثال هایی از قبیل قاچاق انسان آورده است که از نظر او دولت برای جلوگیری از این دسته از جرایم باید تا حدودی به اطلاعات تلفن همراه شهروندان خود دسترسی پیدا کند.
 منبع :

آمریکا

تبلیغات