عرضه ابزار جدید برای مقابله با حملات دی.او.اس به سایت ها

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- گوگل می گوید خدمات جدیدش در اصل برای دفاع از سایت هایی طراحی شده که با انتشار اخبار و گزارش های مختلف برای دفاع از حقوق بشر و مقابله با فساد تلاش می کنند.

عرضه ابزار جدید برای مقابله با حملات دی.او.اس به سایت ها

عرضه ابزار جدید برای مقابله با حملات دی.او.اس به سایت ها -آکاعرضه

آکاایران: عرضه ابزار جدید برای مقابله با حملات دی.او.اس به سایت ها

گوگل می گوید ابزار رایگان جدیدی عرضه کرده تا سایت ها و سازمان های خبری بتوانند از خود در برابر حملات DoS دفاع کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این حملات از طریق ایجاد ترافیک سنگین بر روی سایت های مختلف انجام می شود تا سرور سایت هدف از دسترس خارج شده و از کار بیفتد.

گوگل اظهار داشته که با اجرای پروژه شیلد یا سپر، مدیران وب سایت ها می توانند ترافیک حجیم ارسالی هکرها را از طریق زیرساخت های وب گوگل منتقل کنند تا سایت های خود را حتی در زمان تشدید چنین حملاتی آنلاین و سرپا نگه دارند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به آدرس projectshield.withgoogle.com/public مراجعه کنند. البته استفاده از این خدمات با استفاده از آدرس آی.پی ایران مقدور نیست.

انتظار می رود در وهله اول سایت های کوچکی که فاقد زیرساخت های لازم برای دفاع از خود در برابر حملات DOS هستند از این طرح استقبال کنند، اما مدیران سایت ها و سازمان های بزرگتر خبری هم می توانند از خدمات یادشده استفاده کنند.

گوگل مدعی شده خدمات یاد شده در اصل برای دفاع از سایت هایی طراحی شده که با انتشار اخبار و گزارش های مختلف برای دفاع از حقوق بشر و مقابله با فساد تلاش می کنند و لذا خدمات یاد شده برای استفاده صاحبان مشاغل، وبلاگ نویسان و سایت ها و سرویس های بازی طراحی نشده است.منبع :

دی.او.اس

تبلیغات