تمهیدات پنتاگون برای جنگ سایبری با چین | ایران | کره شمالی و روسیه

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- نگرانی فعلی امریکا آسیب پذیری برنامه های تسلیحاتی سایبری این کشور در صورت وقوع حملات احتمالی سایبری است.

تمهیدات پنتاگون برای جنگ سایبری با چین | ایران | کره شمالی و روسیه

تمهیدات پنتاگون برای جنگ سایبری با چین

آکاایران: تمهیدات پنتاگون برای جنگ سایبری با چین، ایران، کره شمالی و روسیه

لایحه اصلاح شده مخارج نظامی وزارت دفاع آمریکا که مورد تائید کنگره قرار گرفته نشان می دهد که فرماندهی سایبری ایالات متحده خود را برای نبرد دیجیتال با چهار کشور از جمله ایران آماده می کند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، با تداوم حملات سایبری به شبکه های رایانه های آمریکا، کاخ سفید چهار کشور چین، روسیه، ایران و کره شمالی را عامل اصلی این حملات می داند.

نمایندگان کنگره آمریکا از پنتاگون خواسته اند تا تضمین کند ایالات متحده آماده مقابله با حملات سایبری هر یک از کشورهای متخاصم است.

در لایحه ای که به این منظور آماده شده چین، ایران، کره شمالی و روسیه چهار کشوری توصیف شده اند که پنتاگون باید برای مقابله سایبری با آنها در بهترین حد آمادگی باشد.

در همین راستا مقامات نظامی آمریکا چند نبرد سایبری شبیه سازی شده را برای تحلیل ساختار و قدرت نیروهای خود و ارزیابی استراتژی های احتمالی در دستور کار قرار داده اند.

آنها قصد دارند با بررسی توانمندی های سایبری چهار کشور مورد نظر خود بتوانند این توانمندی ها را برای سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۵ پیش بینی کنند و بر همین اساس برنامه ریزی کنند.

کارشناسان معتقدند نبردهای سایبری در صورت وقوع از سرقت اطلاعات خصوصی کارکنان نهادهای دولتی فراتر خواهد رفت و منجر به قطع شبکه عصبی مدرن نظامی آمریکا و به کارگیری سلاح های مرگباری همچون کرم استاکس نت می شود.منبع :

کره شمالی و روسیه -آکاتمهیدات

تبلیغات