بودجه یک میلیون دلاری اف.بی.آی برای ابداع روش های تازه هک

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- جاسوسان وابسته به دولت آمریکا تاکنون چندین بار حفره هایی را در tor شناسایی و از آنها برای سرقت اطلاعات کاربران استفاده کرده اند، اما این حفره ها هر بار برطرف شد.

بودجه یک میلیون دلاری اف.بی.آی برای ابداع روش های تازه هک

بودجه یک میلیون دلاری اف.بی.آی برای ابداع روش های تازه هک -آکابودجه

آکاایران: بودجه یک میلیون دلاری اف.بی.آی برای ابداع روش های تازه هک

پلیس فدرال آمریکا یک میلیون دلار بودجه را در اختیار برخی اساتید دانشگاهی در این کشور گذاشته تا روش هایی برای نفوذ به برنامه رمزگذاری اطلاعات Tor بیابند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، مدیران Tor می گویند تنها یک میلیون دلار بودجه برای این کار به دانشگاه کارنگی ملون اختصاص یافته و هیچ بعید نیست مبالغ کلان تری به همین منظور در اختیار دیگر مؤسسات پژوهشی ایالات متحده قرار گرفته باشد.

با استفاده از Tor کاربران اینترنت به یک شبکه رمزگذاری شده متصل می شوند که شناسایی هویت آنها را بسیار دشوار می کند.

حال برای تسهیل جاسوسی از tor تلاش شده تا اقدام برای هک کردن این شبکه در قالب طرح های تحقیقاتی علمی و دانشگاهی صورت بگیرد تا مقاومت و حساسیت کمتری را برانگیزد.

طراحان شبکه تور حملات سال گذشته به خود را نیز ناشی از اقدامات محققان دانشگاه کارنگی ملون دانسته و حتی معتقدند آنها موفق به شناسایی هویت برخی افراد شده اند.

آنان از اینکه تحقیقات مستقل دانشگاهی جای خود را به چنین روش هایی داده نیز اظهار نگرانی کرده اند. دانشگاه کارنگی ملون در برابر این اتهامات سکوت کرده و اف.بی.آی آنها را رد کرده است.منبع :

اف.بی.آی

تبلیغات