ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب تورنت ها!

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بسیاری از وب سایت های تورنتی بین ماه های ژوئن و آگوست ۲۰۱۵ به جای فایل اصلی، بدافزار به سیستم کاربران منتقل کرده اند.

اخیراً تحقیقاتی بر روی بیش از ۸۰۰ وب سایت تورنتی توسط Alliance و RiskIQ انجام شده است. بر اساس گزارش منتشر شده، حدود یک سوم از این وب سایت ها بین ماه های ژوئن و آگوست ۲۰۱۵ به جای فایل اصلی، بدافزار به سیستم کاربران منتقل کرده اند. به این ترتیب ماهانه بیش از ۱۲ میلیون کاربر اینترنتی به واسطه دانلود فایل های مورد نظر خود از تورنت ها قربانی این بدافزارها می شود.

نسخه های کپی یک بازی کامپیوتری به نام Fallout 4 که اخیراً منتشر شده آلوده به کدهای مخرب بوده است. به واسطه این بازی کامپیوتری مبلغی معادل با ۲۰۰۰ دلار آمریکایی از کاربران به سرقت رفته است.

گزارشات حاکی از این است که تعداد زیادی از مالکین تورنت از طریق فروش تبلیغات به مجرمانی که تولید کننده کدهای مخرب هستند امرار معاش می کنند. کمپانی های مجرم به کمک این کدهای مخرب دیتای کاربران را با تجارتی سیاه به فروش می رسانند. این عملیات درآمدی بالغ بر ۷۰ میلیون دلار را عاید این مجرمان کرده است!

" فریب کاربران اینترنتی، سرقت اطلاعات و در دست گرفتن کنترل کامپیوترهای شخصی به تجارتی برزگ و درآمدزا تبدیل شده است. "

اغلب کامپیوترها توسط تبلیغات مخرب منتشر شده از طریق تورنت ها آلوده می شوند. در واقع این تبلیغات سیستم قربانی را به وب سایت های حاوی کدهای مخرب هدایت می کند.

بنا به گفته تام گالوین، مدیر اجرایی Digital Citizens Alliance: "هنگام بازدید از یک وب سایت مخرب بدون نیاز به کلیک از سمت کاربر تصاویر موجود دانلود شده و تبلیغات مورد نظر اعمال می شوند.

تنها کاری که کاربر قادر به انجام آن است تصمیم گیری در مورد مشاهده ادامه تصاویر و یا ویدئوهای موجود در سایت می باشد اما در این موقعیت بدافزار مدنظر طعمه خود را دست گرفته است. "

ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب تورنت ها!

ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب تورنت ها! -آکاماهانه

آکاایران: ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب تورنت ها!


به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، گالوین افزود: "فیلم ها بهترین طعمه برای به دام انداختن قربانی ها است، کاربران هنگام مشاهده فیلم های محبوب خود به حالتی بی دفاع تبدیل می شوند."

همان طوری که در نمودار زیر مشاهده می کنید ۵۴ درصد از کدهای تخریبی که در فوق در مورد آنها توضیح داده شده، جزو دسته تروجان ها و ۲۹ درصد آنها از نوع بدافزاهای تبلیغاتی هستند.

ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب تورنت ها!

قربانی


به گزارش شرکت امنیتی پاندا سکیوریتی، محققان شمار زیادی از تروجان ها را معرفی کرده اند که امکان ربودن اطلاعات مالی، شناسه های ورود و به اصطلاح لاگین شدن به وب سایت های مختلف را فراهم می کنند.

جالب است بدانید این تروجان ها که (RAT – Remote Access Trojan ) نامیده می شوند قادر به در دست گرفتن کنترل دوربین لپ تاپ های شخصی هم نیز هستند. در شکل زیر ۱۰ تروجان برتر را مشاهده می کنید.

ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب تورنت ها!

میلیون


این شرکت امنیتی نیز به عنوان آخرین توصیه به کاربران اینترنت اعلام کرده است که هنگام دریافت محتوا و فایل های مورد نظر خود از معتبر بودن لینک و وب سایت مقصد اطمینان حاصل نمایید.منبع :

تورنت

تبلیغات