ردیابی انگشتان دست در دنیای مجازی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- در آینده ای نزدیک افراد با استفاده از الکترومغناطیس ها و حسگرهایی که به سر انگشتانشان متصل شده حرکات این اندام ها را در دنیای سه بعدی مشاهده کنند.

ردیابی انگشتان دست در دنیای مجازی

ردیابی انگشتان دست در دنیای مجازی -آکاردیابی

آکاایران: ردیابی انگشتان دست در دنیای مجازی

در آینده نزدیک دنیای واقعیت مجازی پیوند هیجان انگیزی با دنیای واقعی خواهد داشت.

به گزارش آکا ایران به نقل از مهر، محققان دانشگاه واشنگتن و Oculus Research همکاری گسترده ای را آغاز کرده اند که طی آن از الکترومغناطیس ها می توان برای ردیابی حرکات سر انگشتان در دنیای مجازی استفاده کرد.

بر اساس آنچه که به عنوان مبنای کار در این نوآوری مطرح شده، این امکان در آینده نزدیک فراهم می شود که افراد با استفاده از الکترومغناطیس ها و حسگرهایی که به سر انگشتانشان متصل شده حرکات این اندام ها را در دنیای سه بعدی مشاهده کنند. این درحالی است که فعلا ردیابی حرکات اندام هایی نظیر سرانگشتان در دنیای سه بعدی وجود ندارد.

این پروژه با نام Finexus ارائه شده و از ضریب دقت خیره کننده ای نیز برخوردار است به طوریکه در اندازه گیری های مختلف این ضریب دقت آن ۱.۳ میلیمتر عنوان شده است.

این نوآوری کاربردهای زیادی خواهد داشت. ابداع کنندگان آن از ابتدا کاربردهایی نظیر توسعه بازی های ویدئویی را مد نظر قرار داده اند.

در این دسته از بازی ها حرکات دقیق و حساس سرانگشتان و سایر قسمت های بدن از اهمیت زیادی برخوردار است.
نواختن پیانو و نقاشی در دنیای مجازی از دیگر کاربردهای جالب توجه این فناوری خواهد بود.

در سال های اخیر فناوری هدست های واقعیت مجازی توسعه چشمگیری یافته است و محققان کاربردهای گسترده ای برای آن در نظر گرفته اند.

استفاده در مأموریت های فضایی با هدف افزایش ضریب عملکرد فضانوردانی که در آینده راهی سیاراتی همچون مریخ می شوند از مهمترین کاربردهای این فناوری به حساب می آید.منبع :

انگشتان

تبلیغات