کدام دولت ها ایمیل کاربران خود را چک می کنند؟

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- تقریباً همه دولت های جهان به دلایلی که خودشان توجیه می کنند، علاقه زیادی به چک کردن ایمیل کاربران خود، و اگر بتوانند ایمیل های دیگران، دارند.

کدام دولت ها ایمیل کاربران خود را چک می کنند؟

کدام دولت ها ایمیل کاربران خود را چک می کنند؟ -آکاکدام

آکاایران: کدام دولت ها ایمیل کاربران خود را چک می کنند؟

دراین بین برنامه های خودکاری ایجادشده تا چک کردن ایمیل کاربران را انجام دهد: برنامه هایی که ما تاکنون شناخته ایم و برنامه هایی که تاکنون پنهان مانده اند و فقط خود دولت ها می دانند.

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، با داستان جاسوسی های NSA امریکا از کاربران داخلی و خارجی این کشور، ابعاد برنامه های مانیتورینگ و کنترل کننده به طور بی سابقه ای توسط پایگاه روس ها علیه غرب، و بعضاً لو رفتن برخی برنامه های چینی و روسی توسط دنیای غرب لو رفت. (غربی ها نیز کسپرسکی را عامل جاسوسی و تولید انواع بدافزار روی سیستم های آی.تی غرب می دانند.)

ما اکنون می دانیم که برنامه ها (نه نرم افزار) و بعداً نرم افزارهایی به شرح زیر ابزار جمع آوری اطلاعات از شهروندان شده اند که تاکنون رسانه ای شده اند:(لیست کامل)

XKeyscore
PRISM
ECHELON
Carnivore
DISHFIRE
STONEGHOST
Tempora
Frenchelon
Fairview
MYSTIC
Boundless Informant
BULLRUN
PINWALE
Stingray
Dropmire
Stateroom
Bullrun
MYSTIC
MonsterMind

لورفتن یا لودادن برنامه های مانیتورینگ آمریکایی بخشی از داستان بزرگ چک کردن شهروندان کره زمین است که لورفته و هم زمانی که این خبر را می خوانیم برنامه های زیادی که ما نمی دانیم، همچنان به این امر مشغول اند.

یاهو حملات هکرهای دولتی به باکس ایمیلتان را گزارش می دهد
یاهو پس از فیس بوک، توئیتر و گوگل تصمیم گرفته است تا حملات هکری به جعبه ایمیل کاربران که از سوی دولت ها انجام می شود را گزارش کند.

باب لرد مدیر اداره امنیت اطلاعات یاهو دراین باره گفت با استفاده از متدهای جدید به کاربرانی که ایمیلشان موردحمله هکرهای دولتی قرار می گیرد، اطلاع می دهیم.

وی افزود پس از اطلاع یافتن از حمله سازمان یافته با پشتیبانی دولتی، به کاربر قربانی از طریق نوتیفیکشن اطلاع می دهیم تا بداند موردحمله واقع شده است.

این نوتیفیکیشن هم شامل باکس کاربران و هم ابزاری که موردحمله قرارگرفته، می شود.

وی تأکید کرد که کاربران پس از آگاهی یافتن از این موضوع باید بلافاصله آیکون Account Key و یا Two-Step Verification را در کنار انتخاب پسورد قوی در بخش account settings خود فعال سازند و با چک کردن checking account recovery info از جزئیات بیشتر و مواردی نظیر mail forarwdnig و reply -to آگاه شوند.

به هرحال کمپانی های بزرگ آی.تی که در مظان اتهام همکاری با دولت آمریکا هستند، سعی کرده اند با این نوع اخبار، خود را تبرئه کرده تا دست به اعتمادسازی مجدد بین کاربران بزنند.منبع :

کاربران

تبلیغات