هک فرودگاه در دفاع از مربی دلفین ها

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- به تازگی مشخص شده است که هکی که منجر به ازکارافتادن فرودگاهی در کشور ژاپن شده بود، توسط کدام گروه هکرها انجام شده است.

هک فرودگاه در دفاع از مربی دلفین ها

هک فرودگاه در دفاع از مربی دلفین ها -آکافرودگاه

آکاایران: هک فرودگاه در دفاع از مربی دلفین ها

به تازگی مشخص شده است که هکی که منجر به ازکارافتادن فرودگاهی در کشور ژاپن شده بود، توسط کدام گروه هکرها انجام شده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از independent، به تازگی گروه ناشناس هک تویست (Hacktivist) به تازگی مسئولیت حمله سایبری به وب سایت فرودگاه ناریتا توکیو را برعهده گرفته است. وب سایت این فرودگاه در تاریخ ۲۲ و ۲۳ ژانویه به دلیل حمله سایبری که ترافیک این وب سایت را بیش ازحد بالا می برد به صورت موقتی آفلاین شد.

بااین حال و بنا بر گفته مقامات رسمی این فرودگاه، صدمه به سایت تنها در بخش مربوط به مشتریان بوده است و پروازها به صورت کاملا عادی در جریان بود و همچنین اطلاعات شخصی مسافران نیز در خطر قرار نگرفته است.

هک فرودگاه در دفاع از مربی دلفین ها

دلفین

 

این گروه در پست های حساب کاربری توییتر خود هدف از این حمله سایبری را تلافی بازداشت یک تعلیم دهنده دلفین به نام ریک اوباری (Ric O"Barry) دانسته اند. لازم به ذکر است که این شخص یک مربی دلفین آمریکایی و فعال درزمینهٔ حقوق حیوانات است که به تازگی یکی از منتقدان جدی شکار نهنگ ژاپنی و دلفین های این کشور شده است.

او که برنده اسکار جایزه فیلمی مستند از شکار نهنگ دلفین های ژاپنی است در تاریخ ۱۸ ژانویه در حال ورود به این کشور با ویزای توریستی و بدون دلیل خاصی دستگیر شد.

در این توییت که توسط یکی از افراد شرکت کننده در این حمله سایبری ارسال شده بود نوشته شده بود که: «ما از ریک حمایت می کنیم و خواستار آزادی او هستیم.» بااین حال این شخص هم اکنون از ژاپن اخراج شده و تا ۵ سال اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت.
 منبع :

دفاع

تبلیغات