جریمه هفت میلیون دلاری هکر بانکی روس

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هکر روسی پس از دستگیری در سال ۲۰۱۱ به مقامات امنیتی کمک کرد تا موارد آلودگی و سوءاستفاده از Gozi را کشف کنند.

جریمه هفت میلیون دلاری هکر بانکی روس

جریمه هفت میلیون دلاری هکر بانکی روس -آکاجریمه

آکاایران: جریمه هفت میلیون دلاری هکر بانکی روس

یک هکر روس که موفق به سرقت اطلاعات حساب های بانکی بیش از یک میلیون رایانه در سراسر جهان شده محکوم به پرداخت جریمه ۶.۹ میلیون دلاری شده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این هکر که نیکیتا کوزمین نام دارد یکی از سه طراح ویروس مخرب Gozi است که با سوءاستفاده از فایل های پی.دی.اف رایانه های کاربران را آلوده می کند.

این ویروس با سوءاستفاده از آسیب پذیری برنامه آکروبات به فایل های پی.دی.اف نفوذ کرده و در آنها لانه می کند و وقتی این فایل ها توسط کاربران علاقمند بارگذاری شوند، رایانه های آنها نیز آلوده خواهد شد.

ویروس Gozi اولین بار در سال ۲۰۰۷ شناسایی شد، اما تا قبل از آن از Gozi برای سرقت میلیون ها دلار پول از حساب های کاربری هزاران نفر استفاده شده بود. متخصصان رایانه موفق به شناسایی رایانه سروری شده اند که حاوی اطلاعات مفصل ده هزار حساب بانکی است که از طریق ۵۲۰۰ رایانه جمع آوری شده اند و ۱۶۰ تای آنها متعلق به ناسا هستند.

نیکیتا کوزمین علاوه بر سرقت پول ویروس Gozi را با دریافت ۵۰۰ دلار در هفته به دیگر هکرها کرایه می داد و از این طریق هم ۲۵۰ هزار دلار به جیب زده بود. وی پس از دستگیری در سال ۲۰۱۱ به مقامات امنیتی کمک کرد تا موارد آلودگی و سوءاستفاده از Gozi را کشف کنند. همین امر احتمالا منجر به تخفیف مجازات زندان وی خواهد شد.منبع :

میلیون

تبلیغات