روزی ۶ میلیارد اپلیکیشن اندرویدی توسط گوگل اسکن می شود

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- گوگل روزانه بیش از 400 میلیون دستگاه مبتنی بر سیستم عامل اندروید را هم اسکن می کند.

روزی ۶ میلیارد اپلیکیشن اندرویدی توسط گوگل اسکن می شود

روزی ۶ میلیارد اپلیکیشن اندرویدی توسط گوگل اسکن می شود -آکاروزی

آکاایران: روزی ۶ میلیارد اپلیکیشن اندرویدی توسط گوگل اسکن می شود

شرکت گوگل اعلام کرد روزانه به طور میانگین ۶ میلیارد ابزار کاربردی اندرویدی که روی دستگاه های موبایلی نصب شده اند را اسکن می کند تا مطمئن شود همه آنها در ایمنی کامل به سر می برند و از این طریق شرایط لازم برای محافظ هرچه بیشتر از کاربران فراهم شود.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از اینکوئیرر، «گزارش بررسی امنیت اندروید در سال ۲۰۱۵» که توسط گوگل منتشر شده است نشان داد غول اینترنتی جهان به همراه شرکای خود تلاش گسترده ای انجام می دهد تا از این سیستم عامل متن باز موبایلی پشتیبانی امنیتی کند.

«آدریان لودویگ» مدیر مهندسی گروه امنیت اندروید گفت: «یکی از اهداف اصلی ما برای انتشار گزارش سالانه این است که آخرین اطلاعات خود را در مورد امنیت سیستم عامل اندروید به اشتراک بگذاریم. ما امیدواریم از این طریق بتوانیم محافظت بیشتری از کاربران انجام دهیم.»

او توضیح داد که سیستم گوگل برای محافظت از کاربران اندرویدی نسبت به سال قبل ارتقا یافته است و در این میان شرکت گوگل توانسته است با استفاده از سیستم های یادگیری ماشینی، اتفاقات آسیب رسان در این فرآیند را پیش بینی کند.

روزی ۶ میلیارد اپلیکیشن اندرویدی توسط گوگل اسکن می شود

اندرویدی

 

شرکت گوگل ادعا می کند طی یک سال گذشته میزان انتشار جاسوس افزارها در اپلیکیشن های کاربردی مخصوص اندروید ۶۰ درصد، ابزارهای دانلود شده آلوده ۵۰ درصد و سرقت اطلاعاتی مرتبط با این ابزارها ۴۰ درصد کاهش یافته است.

گوگل روزانه بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه مبتنی بر سیستم عامل اندروید را اسکن می کند از طریق مرورگر اینترنتی Chrome صدها میلیون دستگاه رایانه را مورد پشتیبانی امنیتی قرار می دهد.
 منبع :

اپلیکیشن

تبلیغات