عرضه سریع بسته امنیتی برای باگ آیتیونز

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- در هفته گذشته شاهد ظهور یک باگ بسیار خطرناک بر روی سیستم آیتیونز شرکت اپل بودیم که موجب پاک شدن لایبرری کاربران این شبکه می شد ولی اپل به سرعت برای عرضه وصله برای این حفره اقدام کرده است.

عرضه سریع بسته امنیتی برای باگ آیتیونز

عرضه سریع بسته امنیتی برای باگ آیتیونز -آکاعرضه

آکاایران: عرضه سریع بسته امنیتی برای باگ آیتیونز

در هفته گذشته شاهد ظهور یک باگ بسیار خطرناک بر روی سیستم آیتیونز شرکت اپل بودیم که موجب پاک شدن لایبرری کاربران این شبکه می شد ولی اپل به سرعت برای عرضه وصله برای این حفره اقدام کرده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، به نظر می رسد که سیستم های آنلاین شرکت اپل دیگر مانند سابق امن نیستند و تعداد موارد هک شدن این سیستم ها توسط هکرها به دفعات بیش از چند سال اخیر شده است.

آخرین مورد مربوط به مشکلات به وجود آمده در سیستم های اپل، یک باگ دردسرساز در سیستم آیتیونز بود که موجب ایجاد اختلالاتی شدید در این سیستم شده بود.

 
عرضه سریع بسته امنیتی برای باگ آیتیونز

آیتیونز


این باگ به نحوی عمل می کرد که کسانی که توسط آن با آسیب روبرو می شدند ممکن بود حتی تمام لایبرری داده های خود در آیتیونز را به یک باره پاک شده بیابند.

البته اپل مدعی شده است که این مشکل چندان بحرانی نیز نبوده و تنها تعداد اندکی از کاربران آیتیونز به واسطه آن با مشکل روبرو شده اند ولی در حقیقت می توان گفت که اپل سابقه چندان خوبی در کوچک نمایی مشکلات موجود در سیستم های خود ندارد و به همین دلیل نیز نمی توان میزان همه گیر بودن این مشکل را به صورت دقیق تخمین زد.

با این حال اپل اعلام کرده است که مهندسان این شرکت در حال تلاش برای ارائه بهترین راهکار جهت رفع این مشکل هستند و به زودی شاهد عرضه بسته امنیتی برای این باگ خواهیم بود.
 منبع :

امنیتی

تبلیغات