اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

شناخت کلیدهای میانبر در word

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شناخت کلیدهای میانبر در word ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کلیدهای میانبر

,[categoriy]

آکاایران: شناخت کلیدهای میانبر در word

 

آشنایی با میانبرهای پاراگرافی در Word

یکی از عمده تفاوت های کاربران حرفه ای با کاربران مبتدی در به کارگیری سیستم عامل و حتی نرم افزارهای تخصصی، استفاده مستمر از کلیدهای میانبر روی صفحه کلید است. به عبارت دیگر در اغلب موارد کاربران مبتدی با استفاده از نشانگر ماوس و آیکون ها و گزینه های موجود در رابط کاربری از رایانه و برنامه ها استفاده می کنند، در حالی که کاربران حرفه ای برای دسترسی به بسیاری از بخش ها و ابزارها، از میانبرهایی که با فشار همزمان چند کلید از روی صفحه کلید در اختیارشان قرار می گیرد، بهره می برند.

به گزارش آکاایران: همان طور که می دانید برخی از این کلیدها نسبتا شناخته شده هستند. به عنوان مثال کلیدهای Ctrl+C برای کپی و کلیدهای Ctrl+V برای قراردادن اطلاعات کپی شده در مقصد کاربرد دارند. در میان این کلیدهای میانبر، کاربرانی که به صورت حرفه ای با نرم افزار واژه پرداز Word سر و کار دارند باید برخی از کاربردی ترین این میانبرها را بشناسند تا بتوانند کارهای خود را با شتاب بیشتری انجام دهند. چنانچه شما نیز جزو کاربران این نرم افزار هستید و به آشنایی با این میانبرهای کاربردی علاقه دارید در ادامه با ما همراه شوید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که باتوجه به استفاده بیش از پیش کاربران از ابزارهای موجود در بخش پاراگراف، میانبرهای زیر نیز همگی تغییرات را در پاراگراف های متنی اعمال کرده و تمام این میانبرها از ترکیب کلید کنترل همراه یک یا چند کلید دیگر استفاده می کنند.

Ctrl+E: وسط چین کردن پاراگراف

Ctrl+J: همتراز کردن خطوط (Justufy)

Ctrl+L: چپ چین کردن پاراگراف

Ctrl+R: راست چین کردن پاراگراف

Ctrl+1: تنظیم فاصله خطوط روی یک خط

Ctrl+0: تنظیم فاصله خطوط روی ۱٫۱۵

Ctrl+2: تنظیم فاصله خطوط روی ۲

Ctrl+5: تنظیم فاصله خطوط روی ۱٫۵

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شناخت کلیدهای میانبر در word شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه تنظیم فاصله خطوط در ورد , تنظیم فاصله خطوط در ورد , کلید های میانبر ورد

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات