اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز

دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز
,حتماً,شما,نیز,[categoriy]

آکاایران: دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز

حتماً شما نیز دوست دارید هر چه سریع‌تر با رایانه خود کار کنید. یکی از راه‌های افزایش سرعت کار با کامپیوتر و دستیابی زودتر به اطلاعات، استفاده از دستورات میان‌بر خاصی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تنها با تایپ یک عبارت، به یکی از مسیرهای اصلی موجود در ویندوز دست یابید. کافی است این دستورها را در Run ویندوز و یا نوار آدرس موجود در Explorer تایپ کنید.


با فشردن کلیدهای Win+R به Run رفته و در محیط Run به تایپ این دستورات بپردازید و یا در نوار آدرس محیط اکسپلورر، این دستورات را تایپ کنید.

دستور %SystemRoot% پوشه ویندوز شما را باز می‌کند. مثلا اگرویندوزتان را در درایو C نصب کرده باشید، C:WINDOWS باز می‌شود.

دستور %ProgramFiles% برای باز کردن پوشه Program Files به کار می‌رود.

دستور %windir% نیز (ترفندستان) پوشه Windows را باز می‌کند.

دستور %UserProfile% پوشه کاربر جاری را باز می‌کند. مثلا اگه ویندوز در درایو C نصب‌شده باشد، آدرس C:Documents and SettingsUsername (ویندوز XP) یا C:UsersUsername (نسخه‌های بعدی ویندوز) باز خواهد شد.

دستور %AppData% پوشه C:Documents and SettingsUsernameApplication Data (ویندوز XP) یا C:UsersUsernameAppDataRoaming را باز می‌کند. این پوشه در بردارنده تنظیمات و داده‌های مربوط به برنامه‌ها است.

دستور %Temp% و %TMP% پوشه فایل‌های موقت کاربر جاری را باز می‌کند.

دستور %SystemDrive% درایوی که ویندوزتان در آن نصب‌شده باشد را باز می‌کند.

دستور %CommonProgramFiles% پوشه C:Program FilesCommon Files را باز می‌کند. این پوشه فایل‌های به اشتراک گذاشته توسط دیگر برنامه‌هاست.

دستور %AllUsersProfile% پوشه C:Documents and SettingsAll Users (ویندوز XP) یا C:ProgramData (نسخه‌‌های بعدی ویندوز) را باز می‌کند. این پوشه فایل‌های تمام کاربران است.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مسیر فایل shortcut explorer در ویندوز 7 , دستورات ویندوز

دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز گردآوری توسط بخش ترفند ویندوز ویستا، ویندوز vista، ترفندهای ویندوز ویستا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات