در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کپی متن از اسناد قفل شده Word ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای نرم افزارها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدنرم افزار Word

یکی از امکاناتی که نرم افزار Word برای حفاظت فایل ها در اختیار شما قرار می دهد، قفل گذاری روی قابلیت ویرایش فایل، کپی کردن یا حتی مشاهده آن است. علاوه بر مشاهده یک فایل متنی ورد که برای عبور از قفل آن نیازمند نرم افزارهای خاصی هستید، عبور از دو محدودیت دیگر نسبتا ساده است و در این مطلب قصد داریم شما را با روش دور زدن این محدودیت ها بخصوص محدودیت در کپی کردن متن آشنا کنیم.

تا به حال برایتان اتفاق افتاده یک فایل ورد را از اینترنت دانلود کنید و قصد تغییر یا کپی محتوای آن را داشته باشید، اما به دلیل قفل بودن این قابلیت ها نتوانید براحتی تغییرات موردنظرتان را در آن اعمال کنید.

در این شرایط اگر نتوانید این محدودیت را بردارید باید کل متن موردنظر را از اول تایپ کنید، زیرا فقط قابلیت مشاهده آن در اختیار شما قرار دارد. اگر دوست دارید از این محدودیت ها عبور کنید می توانید از ترفند زیر که با یکی از امکانات نرم افزار ورد اجرا می شود، کمک بگیرید:

1 ـ ابتدا نرم افزار ورد را اجرا کرده و در صورتی که یک صفحه خالی برای شما باز نشد، با مراجعه به منوی File روی گزینه New کلیک کنید تا یک صفحه جدید برای شما ایجاد شود.

2 ـ از ریبون بالای نرم افزار به تب Insert مراجعه کرده و از میان آیکون های موجود در سمت راست تب Insert، روی علامت پیکان کوچکی که در کنار گزینه Object وجود دارد کلیک کنید.

کپی متن از اسناد قفل شده  Word - آکا

امکانات نرم افزار ورد

3 ـ از منوی به نمایش درآمده روی گزینه Text from File کلیک کرده و فایل متنی قفل گذاری شده را انتخاب کنید.

کپی متن از اسناد قفل شده  Word - آکا

اسناد قفل شده Word

4 ـ مشاهده خواهید کرد که در چند ثانیه محتوای متنی موجود در فایل قفل گذاری شده که قابلیت کپی و انتقال آن به صفحات دیگر وجود نداشت براحتی در صفحه جدید شما اضافه شده و ضمن حفظ خصوصیات اولیه، بدون کوچک ترین محدودیتی آماده ویرایش یا کپی برداری مجدد است.

توجه: در این روش جداول، نمودارها و تصاویر موجود در فایل ها انتقال نخواهد یافت و فقط متن فایل موردنظر استخراج و به فایل جدید شما منتقل می شود.

منبع:jamejamonline.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کپی متن از اسناد قفل شده Word شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه باز کردن قفل تغییرات متن word , چگونه یک متن را از اینترنت کپی کنم , چگونه متن داخل word را قفل کنم؟ , دلیل قفل شدن نرم افزار های آفیس , کپی کردن کل مطالب صفحه در ورد , انتقال جدول از word به فتوشاپ , قفل شدن مطالب در ورد , قفل كردن متن در ورد , قفل کودک ورد

کپی متن از اسناد قفل شده Word گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
تبلیغات